Okuma Süresi
1 dakika

Oyunseverlerin popüler yapımlarından olan Call of Duty’nin yeni bir oyununun piyasaya sürüleceği açıklandı. Oyun stüdyosu Activision’ın yaptığı bir açıklamayla duyurduğu yeni Call of Duty oyununun 2021 yılında oyunseverlerin beğenisine sunulacağı belirtildi. 

Kaliforniya merkezli oyun stüdyosu Activision, geçen günlerde 2020’nin son çeyreğini değerlendirdiği bir yatırım toplantısı gerçekleştirdi. Activision, söz konusu toplantıda yıllık planlarını da açıkladı. Activision CFS’su Dennis Durkin açıklamalarında, bu sene sona ermeden oyunseverler için yeni bir Call of Duty oyununun piyasaya sürüleceğini belirtti. Yapılan açıklamayla oyuncuların beklediği haber resmi olarak gelmiş oldu. 

Piyasaya geçen yıl sürülen Call of Duty: Warzone’un başarısı ve oyunseverlerin ilgisinin ardından sonra, yeni bir Call of Duty oyununa gerek olup olmadığı tartışılmaya başlanmıştı. Ancak pek çok zamandır her yıl piyasaya yeni bir oyunla çıkan Activision, 2021 yılı için de bu hareketini devam ettirecek gibi görünüyor.

Activision’ın yeni bir Call of Duty oyunu 2021 yılında piyasaya süreceği şirketin toplantısında resmi olarak açıklansa da, oyunun detayları hakkında bilgiler paylaşılmadı. Bu sebepten ötürü önümüzdeki dönemlerde yayınlanması beklenen Call of Duty’nin yeni oyununun adı, konusu ya da geliştiricisi hakkında elimizde bir bilgi bulunmuyor. Ancak resmi olarak duyurulması ile birlikte 2021 yılında oyunseverlerin beğenisine sunulması planlanan yeni Call of Duty oyunu hakkında yakın zamanda bilgi sahibi olacağımızın da önünü açıyor.

Activision, Call of Duty gelirini 2020’de iki katına çıkarmıştı

Her sene yeni bir Call of Duty oyunuyla oyunseverlerin karşısına çıkan Activision, bu hamlesiyle aslında şirkete ciddi kazançlar kazandırıyor. 2020 yılında Activision Call of Duty’den elde ettiği gelirin 2019 yılına nazaran iki katı olduğunu belirtmişti. Şirket bu bağlamda yeni oyun çıkarmakta haklı. Tüm bu kazançlarla birlikte her ay 100 milyondan fazla kişinin Call of Duty oynadığı da göz önüne alınınca aslına bakarsanız kazan-kazan oluyor da diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:

‘Call Of Duty’, PS5 Konsolunda PS4 Sürümüyle Açılıyor

Call of Duty Warzone: Mobile 2021’de Gelebilir

En İyi Mobil FPS Oyunları Listesi – 2020

iPhone 12 Detaylı İnceleme | Kamera ve Oyun Performansı Nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz