Google’ın çatı şirketi Alphabet’in kullanıcılara insanüstü işitme özellikleri kazandıracak yeni bir özel kulaklık geliştirdiği ortaya çıktı. Alphabet ‘in geliştirdiği söylenen yeni kulaklığın Project Wolverine olarak anıldığı ve çevredeki tek bir ses odaklanabildiği söyleniyor. 

Google’ın çatısı altında bulunduğu Alphabet’in yeni gizli bir proje üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Aktarılanlara göre, şirket bu projede çok özel bir kulaklık geliştiriyor. Business Insider’ın ortaya çıkardığı bu projenin gelişmiş işitme yeteneği sebebiyle Project Wolverine olarak anıldığı söyleniyor. 

Elde edilen detaylara göre, söz konusu proje üzerinde 2018 yılından bu yana çalışılıyor. Ancak üç yıl geçmesine rağmen pek fazla bilgi vermeyen kaynaklar, kulaklığın akıllı telefon veya tablet gibi ürünlerle birlikte çalışacağını söylüyor. Project Wolverine’in en önemli özelliği ise sadece tek bir ses odaklanacak olması olarak anılıyor. Detaylara göre, kullanıcı çok kalabalık ve gürültü bir ortamda sadece bir kişinin sesini duyabilecek. Bu bağlamda pek çok kaynak yeni kulaklığın insanüstü işitme yetenekleri sağlayacağını aktarıyor. 

Alphabet Project Wolverine ‘i ne zaman piyasaya sürecek bilinmiyor

Business Insider’ın aktardığı bilgilere göre, Alphabet’in yeni gizli projesi Project Wolverine ile alakalı pek çok anonim kaynakla görüşüldü. Hatta görüşülen kişilerden birinin şirket çalışanı olduğu ve şirketin işitme konusuyla alakalı araştırmaların devam ettiğini belirtmiş. Bu bağlamda 2018’den bu yana üzerinde çalışıldığı bilinen özel ve gizli projenin onaylandığı tahminleri daha da güçleniyor. Hatta üç sene önce başlanan projede birkaç prototipin üretildiği ancak çok sayıda mikrofon ve sensör bulunduğu için oldukça büyük olduğu belirtiliyor. İlk başlarda kulağın tamamını kapladığı söylenen projede geliştirilen en son prototipin ise oldukça kompakt bir tasarıma sahip olduğu belirtiliyor. 

Kullanıcılara insan kulağının duyduğundan çok daha fazla işitme yeteneği kazandıracağı aktarılan Alphabet’in Project Wolverine isimli projesinin ticarileştirip piyasaya sürüp sürmeyeceği ise henüz net olarak bilinmiyor. 

Alphabet’in bu gizli ve özel projesi hakkında ortaya çıkan detaylar henüz bunlarla sınırlı. Şirket eğer bu ürünü ticarileştirip tüketicilerin beğenisine sunarsa kulaklık sektöründe kartlar yeniden dağıtılabilir. Bunun yanı sıra böyle bir teknoloji günümüz kulaklıklarına da uygulanabilirse bambaşka bir kulaklık deneyimi yaşayabiliriz. Konuyla alakalı gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Google, Fransa ve İspanya’da Yayınlanan Reklamlar İçin Ücret Güncellemesi Yaptığını Duyurdu 

Google, Kişiselleştirilmiş Reklamlar Gösterilmesini Sağlayan Çerezleri Kullanmayı Bırakıyor 

Küresel İnternet Kullanımı, Perseverance, Tesla Bitcoin Geliri | Haftalık Teknoloji Programı #7:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz