Netflix Türkiye'de Olmayan Diziler
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
4 dakika

Dijital platformlar arasında tüm dünyada takip edilen ve popüler olan Netflix, çoğalan rakiplerine rağmen bu başarısını koruyor. Güncellenen ve yenilenen içerikleriyle de abone sayısını arttıran platformda yer alan bazı içerikler ise Türkiye’deki kullanıcılarına ulaşamıyor. Bunun nedenleri arasında lisans anlaşmaları yer alıyor. Örneğin, günümüzde de en çok izlenen diziler arasında olan Friends’in Netflix Türkiye’de yer almama sebebi, lisansının Digiturk’te olmasıdır. Peki, Netflix Türkiye’de olmayan dizi ve filmler hangileridir? İşte; ‘Netflix’in Türkiye’de yayınlamadığı dizi ve filmler’. ‘Netflix Türkiye’. ‘Netflix Türkiye’de olmayan filmler’. ‘Netflix Türkiye’de olmayan diziler’. 

Netflix’in arşivine katmadığı bu dizi ve filmleri sizler için listeledik. İşte; ‘Netflix’in  Türkiye’de yayınlamadığı dizi ve filmler’. ‘Netflix Türkiye’. ‘Netflix Türkiye’de olmayan filmler’. ‘Netflix Türkiye’de olmayan diziler’. 

Netflix’in Türkiye’de Yayınlamadığı Dizi ve Filmler 

Netflix Türkiye

Netflix’in Türkiye’de yayınlamadığı dizi ve filmler’. ‘Netflix Türkiye’. ‘Netflix Türkiye’de olmayan filmler’. ‘Netflix Türkiye’de olmayan diziler’ haberimizin devamında. 

Netflix Türkiye’de Olmayan Filmler
 • Schindler’s List 
 • Goodfellas 
 • Parasite 
 • LeonThe Professional 
Schindler’s List 

Netflix Türkiye'de Olmayan Filmler

Netflix’in Türkiye’de yayınlamadığı dizi ve filmler’ listemize ilk sırada ‘Schindler’s List’ ile başlıyoruz. ABD yapımı klasiklerden biri olan Schindler’s List, Polonya’nın Almanların işgali altında olduğu 2’nci Dünya Savaşı döneminde geçmektedir. Savaşı fırsat bilen Oscar Schindler adlı Alman işadamı bir fabrika kurar ve Yahudi işçileri çalıştırır. Böylece 1100 Yahudi’nin Nazi soykırımından kurtarılmasını sağlar.  

Goodfellas 

Netflix Türkiye'de Olmayan Filmler

Netflix Türkiye’de olmayan filmler’ listemizde sırada ‘Goodfellas’ yer alıyor. Türkçe adıyla Sıkı Dostlar olan filmin başrolünde Robert De Niro’yu izliyoruz. Suç türünde olan bu filmde, Henry Hill karakteri iki gangsterle bir soygun düzenler. Bu iki gangsterin hedefleri arasında yükselmek vardır ve Henry dışında soyguna karışan herkesi öldürürler. Godfellas Henry’nin bu çete içindeki hayatını konu alıyor. 

Parasite 

Netflix Türkiye'de Olmayan Filmler

Netflix’in Türkiye’de yayınlamadığı dizi ve filmler’ listesi arasında olan ‘Parasite’ 2019 ve 2020’nin en çok ses getiren yapımları arasındaydı. Bu filmde iki aile tablosunu ve iki farklı sınıfı izliyoruz. Sınıf farklılıklarını net ve etkili bir şekilde karşımıza çıkaran Parasite filminde oldukça düşük ücretlerle geçici işlerde çalışıp yaşamaya çalışan aile bu durumdan kurtulmak için çeşitli oyunlar içine girer. Fakat bu oyunların sonunda herkesi bir sürpriz beklemektedir.  

Leon: The Professional 

Netflix Türkiye

Kült filmler arasında olan ‘LeonThe Professional’ müzikleriyle de günümüzde yeri olan filmler arasındadır. 12 yaşındaki Mathilda’nın ailesi bir uyuşturucu çetesi tarafından öldürülmüştür. Mathilda’nın komşusu ise Leon adında soğukkanlı bir katildir. Mathilda  ailesini sevmemektedir fakat öldürülenler arasında olan en küçük kardeşi onun için çok değerlidir. Bu nedenle intikam almak isteyen Mathilda, Leon’un kendisine bunu nasıl yapacağını öğretmesini ister.  

Netflix Türkiye’de Olmayan Diziler
 • Fargo 
 • The Office 
 • Arrested Development  
 • Dexter 
 • Shameless 
 • Doctor Who 
 • Hannibal 
 • Wentworth  
 • Friends 

 Fargo 

Netflix Türkiye

Netflix Türkiye’de olmayan diziler’ arasında yer alan ‘Fargo’da çevresi ve ailesi tarafından küçümsenen bir adamın karısını öldürmesiyle birlikte değişen hayatını izliyoruz.  

The Office 

Netflix Türkiye

Netflix’in Türkiye’de yayınlamadığı dizi ve filmler’ listemize ‘The Office’ ile devam ediyoruz. Dizi, Amerika’da bir kağıt şirketi olan Mifflin’in ofisinde gerçekleşen olayları konu edinirken bunlar mizahi bir dille sunuyor. Diziyi eğlenceli yapan ise birbirinden farklı ve ilginç karakterlere yer vermesi.  

Arrested Development 

Netflix Türkiye

Arrested Development’ varlıklı iken her şeyini kaybeden bir aileyi konu alıyor. Dizide kendi emeklilik partisinde tutuklanan bir baba, zenginlikleri nedeniyle çalışmanın ne demek olduğu bilmeyen aile fertleri, babanın tutuklanmasıyla birlikte tüm mal varlıklarına el konulması ve aileyi bu durumdan kurtarmak için çabalayan bir oğlu izliyoruz.  

Dexter 

Netflix Türkiye

Dexter, bir döneme damgasını vurmuş ve kısa bir süre önce yeni bölümlerinin geleceği yönünde haberlerle herkesi heyecanlandırmıştı. Dexter, çok küçük yaşta ve travmatik bir şekilde ailesini kaybetmiştir. Daha sonra bir polis memuru tarafından evlatlık edinilir. Yaşadığı travmanın etkisiyle genç yıllarında içinde öldürme isteğinin olduğunu fark eder ve hayvanları öldürmekle başlar. Bunu öğrenen üvey babası Harry Morgan, Dexter’ın hayatını yalnızca insanlara zarar veren kişileri öldürmesi için yönlendirir.  

Shameless
Netflix Türkiye 

Yine bir dönemin önemli dizileri arasında olan ‘Shameless’ ile listemize devam ediyoruz. Varoş bir semtte geçen dizi, birbirinden ilginç karakterlere sahip olan 6 çocuk ve bir babadan oluşan Gallagher ailesini konu alıyor.  

Doctor Who 

Netflix Türkiye

Bilim kurgu ağırlıklı olan ‘Doctor Who’ merakla izlenen diziler arasındadır. Netflix Türkiye’de göremediğimiz bu dizide, uzayda ve zamanda yolculuk yapan Doktor Who karakterini izliyoruz.  

Hannibal 

Netflix Türkiye

Hannibal 2013’de yayınlanan, günümüzde de sevilen ve henüz izlemeyenlerin bile mutlaka adını duyduğu diziler arasında yer almaktadır. Hannibal Lecter alanında uzman bir psikiyatristtir. Bir diğer dikkat çeken karakter ise katilleri yakalamak için onlar gibi düşünen FBI Ajanı Will Graham’dır. Dizide bu iki karakteri ve onların hikayelerini izliyoruz.  

Wentworth 

Netflix Türkiye

Hapishane dramasını konu alan ‘Wentworth’, kocasını öldüren Bea Smith’in hapishaneye girmesiyle birlikte buradaki hayatını ve etrafında gelişen olayları konu almaktadır.  

Friends 

Netflix Türkiye

Listemizi günümüzde de değerini koruyan ‘Friends’ ile bitiriyoruz. Friends, Netflix’in Türkiye’de yayınlamadığı diziler arasında yerini alsa da herkesin kalbine taht kuran ve her karakterini ayrı ayrı sevdiğimiz bir dizidir. New York’ta geçen dizi 6 arkadaşın ev hayatını, özel yaşamlarını ve kariyerlerini eğlenceli ve keyifli bir dille anlatmaktadır.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

BluTV CEO’su, Netflix Zammı ile İlgili Açıklama Yaptı! 

Netflix Türkiye Üyelik Fiyatlarına Zam Yaptı: Yüzde 30 ile Yüzde 50

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz