Apple Bağımsız Onarım Sağlayıcısı Programı

ABD merkezli teknoloji devi Apple, garanti dışı tamir ve onarım hizmeti veren işletmeleri ilgilendiren ‘Bağımsız Onarım Sağlayıcısı Programı’ ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Programın, içlerinde Türkiye’nin de bulunduğu 39 ülkeye daha genişletileceği ifade edildi.  

ABD merkezli teknoloji devi Apple, özellikle garanti dışı tamir ve onarım hizmeti veren işletmeleri ilgilendiren ‘Bağımsız Onarım Sağlayıcısı Programı’ ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Programın, bu hafta içerisinde içlerinde Türkiye’nin de bulunduğu 39 ülkeye daha genişletileceği ifade edildi. Şirket, nihai hedefinin ise programı 200’ün üzerinde hizmet verir hale getirmek olduğuna işaret etti. Satış sonrası hizmetlerin garanti altına alınabilmesi için 2019 yılında hizmete sunulan program, şirket müşterilerinin Apple yetkili servisleri dışında da belli bir standartta bakım ve onarım hizmeti alabilmesini garanti etmeyi amaçlıyordu.  

Aktarılan detaylara göre; Apple tarafından belirtilen tüm kriterleri karşılayan işletmeler, ‘Bağımsız Onarım Sağlayıcısı Programı’na ücretsiz bir şekilde başvurabilecek. Program kapsamında bakım ve onarım hizmeti veren işletmelerin, ürünlerin Apple onaylı bir teknisyen tarafından tamir edileceğini garanti etmesi gerekecek.  

‘Bağımsız Onarım Sağlayıcısı Programı’ kapsamında, orijinal parçalara baz fiyattan erişilebilecek

Bağımsız Onarım Sağlayıcısı Programı

Diğer yandan; ‘Bağımsız Onarım Sağlayıcısı Programı’, Apple ürünlerine garanti dışı tamir hizmeti sunan işletmeleri hedef alacak. Söz konusu işletmeler, programa katılmaları durumunda Apple ürünlerinin garanti dışı tamiri için şirketin orijinal parçalarına, araçlarına, eğitim kaynaklarına ve kılavuzlarına erişim sağlayabilecek. İşletmeler böylece, Apple ürünlerinin orijinal parçalarına teknoloji devinin yetkili servisleriyle aynı fiyattan erişebilecek.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple, ‘Apple Watch’ Akıllı Saat Ailesine Dayanıklılık Odaklı Bir Model Eklemeye Hazırlanıyor! 

Apple, ‘iPhone 12’ Kutusuna Şarj Adaptörü Koymadığı İçin Brezilya’da 2 Milyon Dolar Para Cezası Aldı 

Apple Glass, Kendini Otomatik Temizleyip Uzaktaki Sesi Algılayabilecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz