apple bellek yongası tedaril zincirini çeşitlendirmek istiyor

Yaşanan çip krizi nedeniyle talebi karşılamakta sıkıntısı yaşayan Apple bellek yongası tedarik zincirini çeşitlendirmek istiyor. Detaylar haberimizde.

Bloomberg’den gelen bir rapora göre Apple, NAND bellek yongaları için üçüncü bir tedarikçi arıyor. Şu an itibariyle Apple’ın en büyük tedarikçisi Samsung. Samsung’u da SK Hynix izliyor. Konuyla ilgili olan kişiler, Cupertino merkezli şirketin Çinli yarı iletken üreticisi Yangtze Memory Technologies’i radarına aldığını söylüyor.

Anlaşmaya dair resmi bir bilgi henüz paylaşılmadı. Ancak bazı kaynaklar üreticinin örneklerini Apple’a sunduğunu ve onay aldığını iddia ediyor. Dolayısıyla üreticinin Apple bellek yongası için tüm gereksinimlerin karşılandığı bildiriliyor. Bu kaynaklara göre NAND çiplerinin ilk sevkiyatı Mayıs ayında başlayacak.

Öte yandan, Yangtze’nin çip tasarımı, Samsung’un ve diğer bellek çipi üreticilerinin bir nesil gerisinde. Bu da Apple’ın amiral gemilerinden ziyade iPhone SE gibi giriş seviyesi telefonları için Yangtze’nin NAND flaşını kullanacağı anlamına geliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Tek eSIM ile iki operatör bağlantısı, Android 13’te desteklenebilir

Katlanabilir Ekranlı MacBook LG OLED Panel ile Yolda Olabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz