katlanabilir ekranlı macbook lg oled panel
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

LG OLED panel kullanan katlanabilir ekranlı MacBook ya da iPad ile birleşimi bir cihaz yolda olabilir. LG OLED paneller katlanabilir bilgisayarlarda zaten kullanılıyor. Detaylar haberimizde.

LG Display, bu yılın başlarında CES’te 17 inç boyutunda katlanabilir OLED panelini tanıttı. The Elec’in haberine göre LG bu panel için şimdiden ilk müşterisine kavuştu. HP, bu yıl bu paneli kullanarak katlanabilir bir dizüstü bilgisayar piyasaya sürecek. LG ayrıca geçen yıl satışa çıkan Lenovo ThinkPad X1 Fold için de 13,3 inç boyutunda panel sağlamıştı.

Dünyanın önde gelen panel üreticileri arasında yer alan LG’nin daha da büyük bir müşterisi olabilir. Kore yayınına göre, LG ve Apple katlanabilir ekranlı MacBook-iPad hibritinde kullanılacak yeni bir panel geliştirmek için birlikte çalışıyor. Panel yüzeyinde kaplama olarak poliamid yerine Ultra İnce Cam (UTG) kullanılacak.

Apple’ın ilk katlanabilir akıllı telefonunu gelecek yıl piyasaya sürmesi bekleniyor. Söylentiler bu katlanabilir telefonun stylus kalem desteğine sahip olacağını iddia ediyor. Buradan hareketle katlanabilir dizüstü bilgisayar da stylus kalem destekğine sahip olmalı. Neyse ki LG’nin Lenovo ve HP’ye sağladığı paneller hem dokunmatik hem de stylus kalem girişini destekliyor. Böylece söylentilerin tutarlı olabilme ihtimali daha da artıyor.

Özellikle HP için üretilen, katlanmamış halde 17 inç, katlanmış halde 11 inç boyutlarında olan ve 4K çözünürlüğe sahip panel öne çıkıyor. LG’nin bu panelden 10.000 adet üreteceği bildiriliyor. LG Lenovo modeli için ise, katlanmamış halde 13.3 inç ve katlanmış olarak 6.2 inç boyutunda ve 2.048 x 1.536 piksel çözünürlüğe sahip 20.000 adet panel üretti.

Elbette Apple siparişi bundan çok daha fazla üniteyi kapsayacak. Dolayısıyla LG Display’in üretim hatlarını genişletmek için zamana ihtiyacı olacak. Display Supply Chain Consultants (Ekran Tedarik Zinciri Danışmanları) daha önce katlanabilir ekranlı MacBook-iPad hibritinin 2025’e kadar ortaya çıkmayabileceğini ön görmüştü.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Microsoft Android üzerine olan çalışmalarını iki katına çıkarıyor

Microsoft Honor işbirliği sonrası Telefonunuz uygulamasının adı değişti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz