Koronavirüs salgınından sonra kademeli olarak normalleşmeye ve ofis çalışmasına dönmeye çalışan Apple, çalışanlar tarafından başlatılan bir imza kampanyasıyla karşı karşıya kaldı!

Küresel bir salgın haline gelen Koronavirüs salgını, dünya çapında dengeleri değiştirdi. Tek değişen dengeler değildi elbette, birçoğumuzun yaşam, beslenme ve çalışma alışkanlıkları da değişti. Hatta bu değişiklikler bireysellikten çıkıp, kurumsal farklılıklar da yarattı.

Bu dönemde sağlığı koruyabilmek için dünya çapında birçok şirket, uzaktan çalışma yöntemini benimsedi. Böylece çalışanlar home office olarak çalışmaya başladı. Bu durum başta negatif etkiler ve odaklanma zorlukları yaratsa da bir süre sonra herkes bu duruma adapte oldu. Şimdi ise uzaktan çalışma yöntemini kademeli olarak ofis çalışmasına çevirmeye başlayan şirketler, bu konuda çalışanların isyanıyla karşılaşmaya başladı. O firmalardan biri de Apple oldu!

Apple Çalışanlarını Ofis Ortamına Çağırdı!

Pandemi sürecinde kazanılan uzaktan çalışma alışkanlıkları, şimdilerde şirketler tarafından kademeli olarak ofis çalışmasına döndürülmeye başladı. Bazı çalışanlar bu durumdan bir hayli memnun olurken, bazı çalışanlarsa ev ortamında çalışmanın kendileri için daha motive edici olduğunu söyleyerek karşı çıktı.

Kademeli olarak ofis çalışmasına dönmeyi hedefleyen firmalardan biri de Apple’dı. Apple, daha önce paylaştığı açıklamalarında çalışanlarını haftanın belli sayıda gününde ofiste görmek istediğini belirtmişti. Bu gün sayısı haftalık olarak önce 1, sonra 2 ve ardından 3 olarak paylaşılmıştı. Şirketin kademeli olarak ofise dönüş süreci sürerken, çalışanlar bu kararı tersine çevirmek için bir imza kampanyası başlattı.

Çalışanlar Uzaktan Çalışırken Kendilerini Daha Üretken Hissettiklerini Söylediler!

Apple çalışanlarından oluşan ‘Apple Together’ isimli bir grup tarafından başlatılan imza kampanyasında çalışanlar, Apple’dan uzaktan çalışmaya yönelik daha fazla esneklik talep etti. Bu talebe gerekçe olarak ise, uzaktan çalışmanın daha üretken olmalarını sağlaması gösterildi. Apple’ın kademeli geçiş isteği, bazı önemli isimlerin işten ayrılmasına bile neden oldu.

The Financial Times tarafından gündeme getirilen bu olayın ardından Financial Times, Apple’a konu hakkında bir soru yöneltti. Fakat Apple konuya henüz bir açıklama getirmedi. İmza kampanyasının akıbeti önümüzdeki günlerde belli olur gibi görünüyor!

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz