Apple rakipsiz ses kalitesi, gelişmiş “Aktif Gürültü Engelleme” ve daha birçok özellik sunan yeni nesil AirPods Pro’yu tanıttı!

Teknoloji devi Apple, Bugün Türkiye saatiyle saat 20.00’de gerçekleştirdiği Far Out etkinliğinde, iPhone 14 ailesi ve yeni Apple Watch modellerinin yanı sıra, yeni nesil AirPods Pro’yu da tanıttı. AirPods Pro, yeni H2 çipin gücüyle, Aktif Gürültü Önleme ve Şeffaflık modunda yapılan büyük yükseltmeler dahil olmak üzere benzersiz bir ses performansının kilidini açarken, aynı zamanda daha da sürükleyici olan Uzamsal Sesi deneyimlemek için benzersiz bir yol sunuyor.

Yeni Apple AirPods, 9 Eylül’den itibaren siparişe açılacak. 23 Eylül 2022’den itibaren ise, Apple Store mağazalarında da satışa sunulmaya başlayacak.

“Dünyanın En İyi Kablosuz Kulaklığı”

Apple’ın Global Ürün Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bob Borchers, lansmanda yaptığı açıklamada “AirPods yenilikçi tasarımı ve inanılmaz ses kalitesiyle kablosuz kulaklık kategorisinde devrim yarattı. Yeni AirPods Pro ile Apple bir kez daha çıtayı yükseltiyor. Yeni AirPods Pro şimdi daha da iyi ses kalitesi ve Kişiselleştirilmiş Uzamsal Ses özelliğiyle daha etkileyici bir dinleme deneyiminin yanı sıra Adaptif Şeffaf Mod gibi çığır açıcı ses özellikleri sunuyor. Bir önceki nesle oranla iki kata kadar daha fazla gürültü engelleme gücüyle, dünyanın en iyi kablosuz kulaklığı şimdi daha da iyi.” ifadelerini kullandı.

Çığır Açan Ses!

Hafif ve kompakt bir gövdeye yerleştirilen yeni H2 çipin gücü, olağanüstü bir akustik deneyim sağlıyor ve önceki nesil AirPods Pro’ya göre iki kata kadar daha fazla gürültüyü ortadan kaldırıyor. Yeni düşük bozulmalı ses sürücüsü ve özel amplifikatör ile AirPods Pro artık daha geniş bir frekans aralığında daha zengin bas ve kristal netliğinde ses sunuyor. En iyi ses deneyimi, mükemmel bir kulak içi uyum olmadan tamamlanmadığından, daha da fazla kişinin AirPods Pro’nun büyüsünü deneyimleyebilmesi için yeni, ekstra küçük bir kulak ucu da ürünün yanında yer alıyor.

Şeffaf mod sayesinde kullanıcılar çevreleriyle bağlantıda kalabiliyor ve etraflarındaki sesleri duyabiliyor. Adaptif Şeffaf Mod müşterilerin çok sevdiği bu özelliği şimdi daha da ileriye taşıyor. Güçlü H2 çipin sağladığı aygıtta işleme özelliği, yoldan geçen araçların sireni, inşaat makineleri, hatta konserlerdeki çok güçlü hoparlörler gibi kuvvetli çevresel gürültüleri azaltıyor. Böylece günlük dinleme deneyimi daha konforlu bir hale geliyor.

Hassas ve Etkileyici Sesler

Kişiselleştirilmiş Uzamsal Ses sayesinde AirPods ile dinleme deneyimi şimdi daha da etkileyici. Kullanıcılar kafalarının ve kulaklarının boyutuna ve şekline göre sesi farklı biçimlerde algılıyor. Her kullanıcı iPhone’daki TrueDepth kameradan yararlanarak kişisel bir Uzamsal Ses profili oluşturabiliyor. Bu profil tamamen kullanıcıya özel, hassas şekilde ayarlanmış bir dinleme deneyimi sunuyor. Kişiselleştirilmiş Uzamsal Ses özelliği, dinamik kafa izleme özelliğiyle iPhone, iPad ve Apple TV’de müzik, film ve TV programları oynatılırken kullanılabiliyor.

Pratik Özellikler

AirPods ailesinin sunduğu ve kullanıcıların çok sevdiği sihirli deneyim, yeni nesil AirPods Pro ile daha da iyi hale geliyor. Tüm Apple aygıtlarıyla anında eşleşmesi sayesinde AirPods Pro’nun kurulumunu son derece kolay yapılıyor. Ayrıca iOS Ayarları’ndaki AirPods’a özel yeni bölüm, kullanıcıların AirPods’un özelliklerini kolayca görmelerini ve kontrol etmelerini sağlıyor.
Kullanıcılar şimdi başka bir aygıt kullanmadan ortam oynatma denetimi yapabiliyor ve ses düzeyini yükseltebiliyor. AirPods Pro’daki Dokunmatik denetim özelliği, kulaklık ucuna yukarı veya aşağı doğru hafifçe dokunulduğunda ses düzeyinin hızla ayarlanmasını sağlıyor. Müziği değiştirmek, gelen aramaları yanıtlamak ve diğer işlevleri kullanmak için ise kulaklığın uç kısmına dokunmanız veya ellerinizi kullanmadan istekte bulunmak için “Hey Siri” demeniz yeterli oluyor. Gelişmiş yerleşik ten algılama sensörü ses çalmayı daha doğru bir şekilde açıp kapatıyor ve daha uzun pil ömrü sunuyor.

Daha Uzun Pil Ömrü

AirPods Pro birinci nesle göre 1,5 saat daha uzun dinleme süresi sunuyor ve bu süre Aktif Gürültü Engelleme özelliğiyle toplam altı saate kadar ulaşıyor. Kullanıcılar şarj kutusunu dört ek şarj için kullanarak Aktif Gürültü Engelleme özelliğiyle toplam 30 saate kadar, yani bir önceki nesilden tam 6 saat daha fazla dinleme süresinden yararlanabiliyor.
Müşteriler şimdi AirPods Pro’yu MagSafe şarj aygıtı, Qi sertifikalı şarj platformu veya Lightning kablosunun yanı sıra Apple Watch şarj aygıtıyla da şarj edebiliyor; bu sayede seyahatlerinde daha fazla esnekliğe sahip oluyor.

Yepyeni Şarj Kutusu

AirPods Pro yeni tasarlanan, tere ve suya dayanıklı bir şarj kutusuyla ve kulaklığın her zaman elinizin altında olmasını sağlayan bir askıyla geliyor. U1 çipe sahip iPhone’u olan kullanıcılar Tam Konum Bulma özelliğinin yönlendirmeleriyle şarj kutularının yerini belirleyebiliyor. Şarj kutusunun içinde, daha yüksek perdeden ses vermesi için yerleşik bir hoparlör de bulunuyor; böylece kutunun yerini belirlemek kolaylaşıyor.
Şimdi müşteriler şarj kutusunu kendi Memoji pozları, Animoji ve özel olarak hazırlanmış bir çıkartma listesi dahil olmak üzere kendi Memoji’leri ile kişiselleştirebiliyor. Lazer baskı yaptırmak için bir Memoji oluşturup Apple Store uygulamasına yüklemeniz yeterli.

AirPods ve Çevre

AirPods, gezegenimiz üzerinde minimum etki yaratacak çeşitli malzemeler ve özelliklerle tasarlandı. Tüm mıknatıslarda yüzde 100 geri dönüştürülmüş nadir bulunan toprak elementleri ve ilk kez olmak üzere katmanlı baskı devre kartlarındaki kaplamalarda yüzde 100 geri dönüştürülmüş altın yer alıyor. Kutudaki anakart lehimlerinde yüzde 100 geri dönüştürülmüş kalay, menteşede ise yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyum kullanılıyor. AirPods Pro cıva, BFR, PVC ve berilyum gibi potansiyel olarak zararlı maddeler içermiyor. Yeniden tasarlanan ambalajın dış yüzeyinde şeffaf plastik kullanılmaması ve ambalajın yüzde 90’ı veya daha fazlasının lifli malzemelerden üretilmesi, Apple’ı 2025 yılına kadar tüm ambalajlarda plastik kullanımını tamamen sona erdirme hedefine yakınlaştırıyor.
Apple bugün küresel kurumsal operasyonlarında tamamen karbon nötr olmayı başardı. 2030’a kadar ise üretim tedarik zincirinin tamamı ve bütün ürün yaşam döngüleri dahil tüm çalışmalarında yüzde 100 karbon nötr olmayı planlıyor. Bu da satılan her Apple aygıtının bileşen üretimi, montaj, nakliye, müşteri kullanımı ve şarjdan geri dönüşüm ve malzemelerin geri kazanılmasına kadar her aşamada iklim üzerinde net sıfır etkiye sahip olması demek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz