Pazar, Eylül 20, 2020
Ana Sayfa Haber Apple 'ın ABD Mağazaları Tekrar Kapatılıyor

Apple ‘ın ABD Mağazaları Tekrar Kapatılıyor

ABD, polis tarafından öldürülen George Floyd için yapılan protestolar ve sokak gösterileriyle oldukça zorlu günler geçiriyor. Sokak gösterileri birçok eyalette mağazaların zarar görmesine ve yer yer yağmalanmasına sebep oldu. Bu durum Apple mağazalarını da etkiledi ve Apple , olaylar sonrasında bir kez daha ABD ‘de  mağazaları kapatma kararı aldı. 

Apple , iddiaya göre ABD’de George Floyd’un ölümü üzerine ülke çapına yayılan protestolar nedeniyle satış mağazalarının çoğunu geçici olarak kapattı. İddialara göre şirket, çalışanlarını ve müşterilerini göstericiler arasına karışan yağmacılardan korumak için bu adımı attı.

9to5Mac’e bir açıklama yapan Apple, ” Ekiplerimizin sağlığı ve güvenliği göz önünde bulundurularak, ABD’deki bir dizi mağazamızı Pazar günü kapatma kararı aldık. ” dedi.

ABD’de Afro-Amerikan vatandaşların maruz kaldığı şiddet ve ırkçılığa karşı sokak gösterileri yapılıyor. George Floyd’un polis tarafından polis şiddeti sonucunda yaşamını yitirmesi protestoların ülke geneline yayılmasına neden oldu. ABD’de şu an Floyd’un öldürüldüğü Minneapolis başta olmak üzere en az 25 şehirde sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş durumda.

Yeni kapama kararı gelmeden önce Apple, korona virüsü nedeniyle ABD’de kapattığı 271 mağazanın 100’ünü tekrar açmayı planlıyordu.

ABD ‘de Apple Mağazaları Yağmalandı

ABD'de Apple Mağazaları Yağmalandı

Amerika’da çıkan olaylar sırasında göstericiler arasına karışan bazı kötü niyetli kişiler ülkede pek çok mağazayı yağmaladı. Bu mağazalar arasında teknoloji dünyası için oldukça önem taşıyan Apple’da bulunuyor. Ancak şirketin, yağmalanan Apple Store mağazasından çalınan telefonları kilitleyerek telefonların geri getirilmesi için çalışmalarını sürdürdüğü ortaya çıktı. 

Yağmalanan Apple Store mağazalarından alınan ürünler hakkında şirketten resmi bir açıklama yapılmasa da, çalıntı iPhone ekranlarında görüntülenen mesaj dikkat çekiyor. Camları kıran yağmacılar bu süre zarfında çokça iPhone cihazını çaldı. Fakat büyük telefon devi olan şirket çalıntı iPhone‘ların konumlarını biliyor.

Apple çalınan telefonları mağazalarına geri getirtebilmek için çalınan bütün telefonları tespit edip iPhone’ları aşağıdaki şekilde bir bildirim ile kullanıma kilitledi: ”Lütfen Apple Walnut Sokağı’na Geri Dönün. Bu cihaz devre dışı bırakıldı ve takip ediliyor. Yerel yetkililer haberdar edildi.”

İlginizi Çekebilir:

Amerika’da Yağmalanan Telefonlar Apple Tarafından Kitlendi!

Facebook Çalışanları, Sanal Grev Yaparak Şirkete Tepkilerini Gösterdi

PlayStation 5 Tanıtım Etkinliği Süresiz Ertelendi

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

‘Observer: System Redux’ Oyununun Çıkış Tarihi Belirlendi

"Bloober Team" tarafından geliştirilen 'Observer: System Redux' oyununun çıkış tarihi belirlendi. Oyun, 10 Kasım 2020 tarihinde oyun-severlerin beğenisine sunulacak. "Bloober Team", 'Observer: System Redux' oyununun...

‘Call of Duty: Black Ops Cold War’ PC Açık Beta, 15 Ekim’de Başlıyor!

'Activision' oyun stüdyosu tarafından geliştirilen ve en son PlayStation 5 etkinliğinde Trabzon'un da yer aldığı bir oynanış videosu gösterilen 'Call of Duty: Black Ops...

ABD Yönetimi, TikTok ve Oracle Arasındaki Anlaşmaya Onay Verdi 

Donald Trump, ABD yönetiminin TikTok ve Oracle arasındaki anlaşmaya onay verdiğini açıkladı. Çin hükumetinin, ikili arasındaki anlaşmayı onaylayıp onaylamayacağı ise henüz bilinmiyor.   ABD Başkanı Donald Trump’ın; kullanıcı verilerini Çin hükumetine ilettikleri gerekçesiyle TikTok ve WeChat hakkında iki adet kararname...

James Dyson, Tarım ve Teknoloji Arasındaki İlişkinin Geleceği ile İlgili Konuştu 

Dyson’ın kurucusu James Dyson, tarım ve teknoloji alanları arasındaki ilişkinin geleceği ile ilgili The Times’a konuştu. Açıklamalarında çocukluğunun tarım alanlarına yakın bir bölgede geçtiğinin altını çizen Dyson, 2013 yılından bu...

Telefonların Eskimediği ilk Apple Event, CoD Trabzon, Amazon Prime Türkiye – DigiToll #33 Yayında!

Tekno Safari editörlerinin haftanın öne çıkan haberlerini ve dijital dünyada en çok konuşulan konuları derlediği DigiToll’ün 33. bölümü, “Tekno Safari” YouTube kanalında yayınlandı. Her Pazar izleyicisiyle buluşan teknoloji haber...