PlayStation 5 Tanıtım Etkinliği Süresiz Ertelendi

Oyunseverlerin merakla beklediği PlayStation 5 ‘in 4 Haziran’da gerçekleşmesi beklenen tanıtım etkinliği ertelendi. PlayStation 5’in tanıtımı hakkında yapılan açıklamada “doğru zaman değil” vurgusu yapıldı.

Popüler oyun konsolu PlayStation 5 ‘in tanıtım tarihi daha önce 4 Haziran olarak açıklanmıştı. Bu etkinlikte PS5 için gelecek oyunlar ve konsolun ana kasasının tanıtılması bekleniyor. Şirket yaptığı yeni bir duyuru ile etkinliğin süresiz olarak ertelendiğini duyurdu.

Şirketten şu açıklama yapıldı:

“4 Haziran tarihindeki PlayStation 5 etkinliğini erteleme kararı aldık. Dünya genelindeki oyuncuların PS5 oyunlarını heyecanla beklediğini biliyoruz ancak bugünlerin kutlama zamanı olmadığını düşünüyor ve daha önemli seslerin duyulması için geride duruyoruz.”

Planlanan tanıtıma 2 gün kala alınan bu kararın arka planı açık bir şekilde paylaşılmasa da kamuoyunda kararın Amerika’da polis tarafından katledilen Floyd ile alakalı olduğu düşünülüyor. Açıklamada yer verilen “daha önemli seslerin duyulması için geride duruyoruz” ifadesi siyahların Amerika’daki hak mücadelesine duyulan saygı olarak yorumlandı.

Amerika’da George Floyd kısa süre önce bir polis tarafından boğularak katledilmiş ve sonrasında ülke genelinde protestolar başlamıştı. Sony’nin aldığı kararın siyahların hak mücadelesine destek olarak yorumlandı.

Playstation 5’in Kesinleşen Teknik Özellikleri:

sony playstation 5 özellikleri

Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, CES 2020’de 5 temel özellik hakkında konuşmuştu. Bunlardan ilki 3 boyutlu ses oldu. 3 boyutlu ses teknolojisiyle oyunseverler kendilerini oyunun içerisinde gibi hissedecek ve sesler daha derinden kullanıcılara aktarılacak. Bir diğer özellik ise dokunsal ve adaptif tetikleyici oldu. Bu özellikle beraber oyuncu kontrolcüleri daha iyi bir deneyim için kullanıcılarına daha iyi bir his vermeyi planlıyor. Bunlara ek olarak Ultra Hızlı SSD de eklenen özellikler arasında. PS5’in sahip olduğu bu ultra hızlı ssd’ler ile birlikte oyunların yüklenme süresi oldukça azalacak ve oyuncular kesintisiz deneyimin keyfini çıkaracak. Son olarak donanım tabanlı ışın izleme ve Ultra HD Blu-Ray desteği de hazır bulunacak. Daha iyi bir görsel deneyim için oyun içi görselleri donanım tabanlı ışın izleme özelliği ile birlikte sunmaya hazırlanan Sony, yüksek grafik değerlerine ulaşmak için Ultra Hd Blu-Ray desteğini de unutmadı.

Bunun yanı sıra Sony kısa süre önce PlayStation 5’in yeni oyun kolu DualSense’in özelliklerini ve tasarımını da paylaşmıştı. Tüm bunların dışında, teknik özellikleri ve yeni oyun kolu açıklanan PS5’in ise kasa tasarımı henüz ortaya çıkmış değil.

İlginizi Çekebilir:

Sony, PS5’in teknik özellikleri ile ilgili ilk resmi açıklamayı yaptı!

PS4, Xbox One ve PC için Yeni Çıkacak Oyunlar Listesi

Sony’nin PS5 DualShock denetleyicisi yeni bir patentte ortaya çıktı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz