Apple, iOS 14.6 ve iPadOS 14.6 güncellemelerini yayınladı. iOS 14.5 kadar yenilikler getirmese de yeni güncellemeler özellikle Apple Podcast ve Apple Card ile alakalı bir dizi önemli özellik sunuluyor. 

Kaliforniya merkezli Apple, iPhone ve iPad kullanıcıları için işletim sistemi güncellemelerini yayınladı. Yeni iOS 14.6 ve iPadOS 14.6 güncellemelerinin sunduğu yeniliklere gelin birlikte bakalım. 

Apple Music Uzamsal Ses ve Kayıpsız Ses Desteği

Apple, Mayıs ayında, “Apple Music” abonelerinin ek ücret ödemeden edindikleri iki yeni Apple Music özelliğini tanıtmıştı. Dolby Atmos ile ‌Apple Music Uzamsal Ses, müziğin 360 derecelik alandan gelmesini sunuyor. Kullanıcılar bu sayede çok boyutlu bir ses deneyimine sahip olacak. Ancak Apple bu özellikleri iOS 14.6 ile sunmayacak. Haziran ayında yayınlayacağı sunucu taraflı güncellemeyle birlikte aktif edecek. 

Apple Card Ailesi

Nisan ayında duyurulan Apple Card Ailesi, bir Apple kartının aile üyeleri arasında paylaşılmasına izin verecek şekilde tasarlandı. Bir ailedeki iki yetişkin, tek bir “Apple Card” hesabını kullanabilir

‌Apple Card‌ Aile ayrıca ebeveynlerin, çocukların akıllı finansal alışkanlıkları öğrenmelerine yardımcı olmak için isteğe bağlı harcama limitleri ve ebeveyn kontrolleri sunuyor. Ebeveynler satın alma işlemleri için çocuklarıyla bir ‌Apple Card‌ paylaşabiliyor. Ayrıca tüm ailenin harcamaları tek bir fatura ile takip edilebiliyor. 

Apple Podcast Abonelik Desteği

iOS 14.6, Apple Podcast uygulamasında abonelikler için destek sunarak podcast oluşturucuların dinleyicilerinden abonelik ücretleri toplamasına olanak tanır.

Abonelikler, NPR, Los Angeles Times, Sony Music Entertainment, Wondery ve daha birçok premium içeriğe erişmeye imkan tanıyor. Apple’ın yeni Podcast abonelikleri 170’ten fazla ülkede kullanılabiliyor. 

AirTag ve Bul

AirTag’lerin Kayıp Modu için kullanıcılar telefon numaralarının yanı sıra e-posta adresi de ekleyebilecek. Ayrıca AirTag’ler NFC destekli bir cihaza dokundurulduğunda sahibinin telefon numarasını sansürlenmiş bir şekilde gösterecek.

Ses kontrolü

iPhone kullanıcıları Sesle Denetim erişilebilirlik seçeneklerini etkinleştirdiğinde, artık sadece seslerini kullanarak iPhone’larının kilitlerini açabilecek. 

Hata düzeltmeleri

iOS 14.6’da, Apple Watch’un ‌iPhone‌’un kilidini açmaya çalışıldığında çalışmaması, Bluetooth cihazlarının bağlantısının kesilmesi ve başlatma sırasında performans sorunları dahil olmak üzere Apple’ın düzeltmesiyle ilgili birkaç hata düzeltmesi var. Hata düzeltmelerinin tam listesi şu şekilde:

  • Apple Watch’ta Kilitleme iPhone‌‌ kullanıldıktan sonra Apple Watch ile kilit açma çalışmayabilir
  • Hatırlatıcılar boş satırlar olarak görünebilir
  • Arama engelleme uzantıları Ayarlar’da görünmeyebilir
  • Bluetooth cihazları, aktif bir arama sırasında bazen bağlantıyı kesebilir veya farklı bir cihaza ses gönderebilir
  • iPhone‌‌, başlatma sırasında düşük performansla karşılaşabilir

İlginizi Çekebilir:

Apple ’ın İçerik Üreticilerine Komisyon Vereceği Podcast Abonelik ve Davet Sistemi Duyuruldu

iOS 15 ve iPadOS 15 Güncellemesi Alacak Apple Cihazları Açıklandı

iPhone 12 Detaylı İnceleme | Kamera ve Oyun Performansı Nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz