samsung galaxy s20 serisi

Samsung’un Unpacked etkinliği sonrasında duyurulan Galaxy S20 serisinin Türkiye fiyatlarına gelen zam haberi telefonları satın almak için bekleyen kullanıcıları üzmüştü.

Samsung’un yapmış olduğu yeni açıklamaya göre ise, tüketiciler ön siparişte  Galaxy S20 serisine lansman fiyatlarından sahip olabilecek.

Samsung kısa süre önce merakla beklenen yeni amiral gemisi serisi Galaxy S20 ailesini tanıttı. Yeni telefonlar özellikle kamera performansıyla dikkat çekmişti. Lansmanda açıklanan fiyatlar ise telefonların özelliklerine göre makul sayılabilecek bir düzeyde Türkiye pazarında satışa çıkacaktı.

Dün gelen haberler ise Samsung’un yeni S20 cihazlarını almayı düşünen tüketicileri üzmüştü. Şirket, Galaxy S20 ve S20 Ultra’nın fiyatlarında değişikliğe giderek etiket fiyatlarını artırmıştı. Teknoloji devi şimdi ise, Galaxy S20 serisinin üyelerine ön sipariş kapsamında lansman fiyatları üzerinden sahip olunabileceğini açıkladı.

Galaxy S20 serisini lansman fiyatıyla almak için son iki hafta

Samsung’un yapmış olduğu basın açıklamasında; “6 Mart’ta resmen satışa çıkacak ürünlere lansman fiyatlarıyla sahip olma fırsatından faydalanmak için sadece iki hafta kaldı. Tüketiciler, sipariş verecekleri ürünleri sepetlerine eklediklerinde özel lansman fiyatlarını görebilecek” ifadeleri yer aldı. Yani Samsung Galaxy S20 serisi açıklanan ilk fiyatlar üzerinden satın almak isteyen kişiler 6 Mart’a kadar Samsung’un resmi internet sitesi üzerinden ön sipariş vermeleri gerekiyor. 

Galaxy S2 serisi yeni fiyat etiketleri:

Galaxy S20: 7.799 TL (Lansman) / 8.299 TL (Perakende satış fiyatı)

Galaxy S20+: 9.299 TL (Lansman) / 9.299 TL (Perakende satış fiyatı)

Galaxy S20 Ultra: 11.999 TL (Lansman) / 12.499 TL (Perakende satış fiyatı)

Samsung’un yeni katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy Z Flip için de benzer bir durum söz konusu. Galaxy Z Flip’in lansman ve perakende satış fiyatlarıysa şöyle:

Galaxy Z Flip: 13.499 TL (Lansman) / 14.499 TL (Perakende satış fiyatı)

Samsung Galaaxy S20 serisinden birini satın almak için ön siparişte bulunacak kişiler ise Galaxy S20+ veya S20 Ultra aldıkları takdirde Galaxy Buds+ hediye edilecek. Söz konusu hediye için de yine son tarih 6 Mart 2020.

Samsung, coronavirüs sebebiyle Güney Kore’deki fabrikasını kapattı

Samsung, “Galaxy Z Flip”in katlanabilir ekranını diğer üreticilere satacak