Apple, iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 yazılım güncellemelerinin ardından masaüstü işletim sistemi MacOS’un da güncellemesini yayınladı. Apple, MacOS Big Sur 11.2 ismiyle yayınladığı yeni yazılım güncellemesi ile kullanıcıların, Fotoğraflar uygulamasında fotoğrafların kaydedilmemesi, Mac mini modellerinde yaşanan siyah ekran sorununu ve birçok hatayı da düzeltti. 

Apple, bugünlerde cihazlarına yeni yazılım güncellemelerini sunuyor. Bu bağlamda şirket son olarak iOS 14.5 ile iPadOS 14.5 mobil işletim sistemi güncellemeleriyle kullanıcıların yaşadığı bazı sorunları çözdü ve hatta yeni özellikler de sundu. Şirket bugün ise masaüstü işletim sistemi MacOS için yeni Big Sur 11.2 güncellemesini sundu. Yeni güncelleme, uyumlu tüm Mac modelleri için yayınlandı. MacOS Big Sur 11.2 yazılım güncellemesiyle işletim sistemi pek çok yeni özellik kazanmanın yanı sıra bazı sorunların giderilmesine de yardımcı oldu. 

Yayınlanan MacOS Big Sur 11.2 yazılım güncellemesi, Bluetooth bağlantı güvenliğini artırıyor. Bunun yanı sıra, HDMI-DVI dönüştürücü kullanılırken harici ekranlarda oluşan siyah ekran sorunuyla birlikte bir dizi daha farklı sorunu da ortadan kaldırmayı amaçlıyor. 

MacOS Big Sur 11.2 güncellemesi ile giderilen hatalar şu şekilde:

macOS Big Sur 11.2, Bluetooth güvenilirliğini artırır ve aşağıdaki sorunları düzeltir:

  • Harici ekranlar, HDMI-DVI dönüştürücü kullanılarak bir Mac mini’ye (M1, 2020) bağlandığında siyah bir ekran gösterebilir. Düzeltildi.
  • Fotoğraflar uygulamasında Apple ProRAW fotoğraflarında yapılan düzenlemeler kaydedilemeyebilir. Düzeltildi.
  • iCloud Drive Masaüstü ve Belgeler Klasörleri seçeneği devre dışı bırakıldıktan sonra iCloud Drive kapanabilir. Düzeltildi.
  • Yönetici parolanızı girerken Sistem Tercihleri kilidi açılmayabilir. Düzeltildi.
  • Küre tuşu, basıldığında Emoji ve Semboller bölmesini görüntülemeyebilir. Düzeltildi.

İlginizi Çekebilir:

Apple’ın iOS 14.4 ve iPadOS 14.4 Güncellemesi Yayınlandı

iPhone Kilidi Apple Watch ile Açılacak

Apple, iPhone 13 ‘te Ultrasonik Parmak İzi Teknolojisi Kullanabilir

iPhone 12 Pro inceleme – iPhone 12 Pro kamera ve video performansı nasıl?:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz