dolar-durdurdu-iphone-turk-lirasi-teknosafari

Bugün Türk Lirası’nın hızlı değer kaybı ile birlikte 1 Dolar 13.50 TL miktarına kadar görüldü. Bununla birlikte Apple, online mağazası içerisinde tüm iPhone satışlarını durdurdu.

Türk Lirası, bugün inanılmaz hızlı şekilde değer kaybetti. Sabahın ilk saatlerinde 11.50 TL olan dolar kuru, ilerleyen saatlerde önce 12 TL miktarını, sonra da 13 TL miktarını geçti. Teknolojik ürün almak isteyen müşteriler, zam endişesi sebebi ile satışlarını durdurdu.

Apple da bu şekilde tüm satışlarını durduran büyük şirketlerden birisi oldu. Türk Lirası’nın değer kaybetmesi ile birlikte tüm iPhone satışları durduruldu. Kullanıcılar, online mağaza üzerinden satın alma işlemi yapmak istediğinde “Şu Anda Mevcut Değil” uyarıları ile karşılaştı.

apple-satis-tkenosafari

iPhone 13 serisinde yaşanan stok sıkıntısı sebebi ile, iPhone 11 için olan ilgi yoğun bir şekilde artış göstermişti. Bugün itibari ile Apple, iPhone 11 serisi başta olmak üzere tüm satışlarını durdurdu.

Güncel olarak bakıldığında Apple Online Store içerisinde tüm iPhone modellerinin satışı durdurulmuş durumda. Apple resmi sitesinde 8.499 TL olarak görülen iPhone 11 128 GB modeli, aracı sitelerde 10.499 TL miktarlarını görmüş durumda.

Bunların yanında paylaşılan bilgilere göre Apple, ciddi oranda çip sıkıntısı yaşamaya devam ediyor. Daha önce teslimat süresi 4 hafta gözüken iPhone 13 serisi, artık en erken 5-6 hafta olarak görülüyor. Yani iPhone 13 satın alan müşteriler, minimum 1 ay beklemek zorunda.

İlginizi Çekebilir:

Exxen’de İzleyebileceğiniz En İyi Komediler

Getir, İngiliz Rakibi Weezy ‘i Satın Alıyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz