hindistan-kripto-para-teknosafari

Hindistan, ülke içerisinde hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde kripto para sektörüne giriş yaptı. Gün geçtikçe hızlanan dijital para ticareti ile birlikte Hindistan Hükümeti, dijital para birimlerinin yasaklanacağını duyurdu.

Hindistan Hükümeti, son zamanlarda dijital para ticaretinin riskleri ile ilgili birçok toplantı düzenledi. Bununla birlikte ülke içerisinde merkezi hükümet destekli bir dijital birimi deneniyor. Pek çok sebep ile kripto para birimlerinin tehlikeli olduğunu belirten yetkililer, kripto para birimlerinin tamamen yasaklanacağı bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor.

Yetkililer, ülkedeki kripto  para piyasasındaki hızlı hareketlerin, geri dönülemez zararlar yol açabileceğini belirtiyor. Bununla birlikte ülke içerisinde yapılan kripto para ticareti analiz ediliyor. Analizlerin ardından yetkililer, Hindistan içerisinde tüm özel kripto para birimlerini yasaklayacağını belirtti.

hindistan-bitcoin-teknosafari

Hindistan Başbakanı Narendra Modi ve bazı milletvekilleri, dijital para piyasası ve güncel gelişmeleri tartışmak üzere birden fazla toplantı düzenledi. Son zamanlarda dijital para piyasasına çok büyük yatırımlar yapan Hindistan vatandaşları, sürekli olarak uyarılıyor.

Hintli bir bakan, Çin’in bazı kripto paraları yasaklamasının ardından çalışmalara başlayarak, kendilerinin de bir yasa tasarısı düzenlemesi gerektiğini belirtmişti. Birçok devlet görevlisi, kripto para borsalarının doğası gereği endişeli olduğunu birçok kez belirtti. Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, ülkenin kripto para birimleri konusunda detaylı analizlere ihtiyacı olduğunu belirtti.

İlginizi Çekebilir:

Apple, Türkiye’de Tüm iPhone Satışlarını Durdurdu

Exxen’de İzleyebileceğiniz En İyi Komediler

Getir, İngiliz Rakibi Weezy ‘i Satın Alıyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz