Twitter Abonelik Ücreti

Uzun bir süredir Twitter tarafından kullanıma sunulması beklenen abonelik sisteminin ücreti, Jane Manchun Wong isimli bir tersine mühendislik uzmanı tarafından ortaya çıkarıldı. Wong, ‘Twitter Blue’ olarak isimlendirilecek olan ücretli abonelik sistemi için ayda 2.99 dolar ödeneceğini açıkladı.  

Twitter CEO’su Jack Dorsey, 2020 yılı ortalarında farklı yaklaşımları test etmeye yönelik çalışmaları kullanıcı beğenisine sunacaklarını duyurmuştu. Yeni oluşturacakları gelir modelinin reklam platformu yanında tamamlayıcı rol oynamasını istediklerini de belirten Dorsey, reklam gelirlerinin azaldığına ve bu nedenle yeni gelir seçenekleri yaratmayı hedeflediklerine işaret etmişti. Bunun üzerine Twitter’ın, yeni bir ücretli abonelik sistemi üzerinde çalıştığı dile getirilmişti. Belli bir ücret karşılığında abonelik sistemini kullanan kişilerin, platformda ayrıcalıklı özelliklere sahip olacağı ifade edilmişti. Yaşanan gelişmeler sonrası; Twitter tarafından kullanıma sunulması beklenen abonelik sisteminin ismi ve ücreti, Jane Manchun Wong isimli bir tersine mühendislik uzmanı tarafından ortaya çıkarıldı.  

Platformun yazılım kodlarını inceleyen Wong, abonelik sisteminin ‘Twitter Blue’ olarak adlandırılabileceğine işaret etti. Bununla birlikte; abonelik ücretinin, şimdilik aylık 2.99 dolar olarak belirlendiğinin de altı çizildi. Wong ayrıca, ücretli abonelik sistemi kapsamında sunulacak ayrıcalıklı özellikler arasında tweet’leri geri alma ve koleksiyonların da yer aldığını dile getirdi. Tersine mühendislik uzmanı, konuya ilişkin paylaşımında ücretli abonelik sistemiyle ilgili ekran görüntülerine de yer verdi.  

Twitter ücretli abonelik sisteminde, yer imlerini daha iyi derlemeyi mümkün kılan özellikler de yer alacak 

Twitter Ücretli Abonelik

Wong tarafından aktarılan diğer detaylara göre; Twitter ücretli abonelik sisteminde, yer imlerini daha iyi derlemeyi mümkün kılan özellikler de yer alacak. Diğer yandan; platform, Mayıs ayı başında reklamsız içerik okuma deneyimi sunan ‘Scroll’ isimli bir girişimi de satın almıştı. Scroll; kullanıcıların Vox, The Daily Times, BuzzFeed ve USA Today gibi platformlarda reklamsız bir şekilde içerikleri okuyabilmesini mümkün kılıyordu. Şirketin ‘Scroll’u bünyesine eklemesiyle, yeni ücretli aboneliğin kullanıcılara daha iyi bir okuma deneyimi sunmasını hedeflediği tahmin edilmişti.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Twitter, Ücretli Abonelik Sistemi Üzerinde Çalışıyor

Twitter, Reklamsız İçerik Okuma Deneyimi Sunan ‘Scroll’ İsimli Platformu Satın Aldı! 

Twitter, Yeni Bir Gelir Modeli Geliştirmek İçin Birkaç Alternatif Değerlendiriyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz