AppStore Ön Sipariş

Apple, ‘AppStore’ uygulamaları için ön sipariş politikalarında değişikliğe gittiğini duyurdu. ABD’li teknoloji deviuygulama mağazasındaki ön sipariş sürecini 90 günden 6 aya uzattı.  

Apple, ‘AppStore’ uygulamaları için ön sipariş politikalarında değişikliğe gittiğini duyurdu. Halihazırda var olan ön sipariş politikaları kapsamında; uygulama geliştiriciler, uygulamalarını yaygın kullanım için yayınlamadan 90 gün öncesine kadar ön siparişe açabiliyorlardı. ABD’li teknoloji devi; ‘Geliştirici’ portalında yayınladığı bir yazıyla, bu süreyi 180 güne uzattığını ve yazılımcıların, artık uygulamalarını indirilmek üzere yayınlamadan 6 ay öncesine kadar ön siparişe açabileceklerini açıkladı. Şirket; yeni belirlenen sürenin, geliştiricilere uygulamanın sunacağı hizmetler konusunda heyecan yaratmak ve kullanıcıları ön siparişe teşvik etmek üzere daha uzun süre tanıyacağını da sözlerine ekledi.  

Teknoloji devi; uygulamalarda ön sipariş sürecini ‘iOS’, ‘macOS’ ve ‘tvOS’ platformları için 2017 yılında başlatmıştı. Söz konusu özellik, belirli uygulamaları piyasaya sürüldükleri anda indirmek isteyen kullanıcıların beğenisini toplamıştı. Fakat ön sipariş politikasıuygulamalar indirilmeye hazır hale gelmeden önceki 2 ila 90 günlük süreyi kapsıyordu. Sürenin genişletilmesinin; yazılımcılara, uygulamaya yönelik ilgiyi artırma imkanı tanıyacağı ifade edildi.  

Ön sipariş verilen uygulamalar, yayınlandıklarında 24 saat içerisinde otomatik olarak telefona yüklenecek

Ön Sipariş Uygulamalar

Aktarılan detaylara göre; geliştiriciler, uygulamalarının ücretli ya da ücretsiz olmasına bakılmaksızın genişletilmiş ön sipariş sürecinden faydalanabilecek. Kullanıcılar; ücretli uygulamalar için ön sipariş vermeleri durumunda, uygulama indirilmeye hazır olana kadar ödemelerini istedikleri zaman iptal edebilecek ve iade ücretlerinde, herhangi bir kesinti yaşamayacak. UygulamalarAppStore’ bünyesinde yayınlandığında kullanıcılar, ön sipariş verdikleri veya satın aldıkları uygulamanın 24 saat içerisinde cihazlarına otomatik olarak indirileceğine dair bir bildirim alacak. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple, Uygulama Mağazası AppStore’a ‘Dijital Hizmet Vergisi’ Getirdi! 

Apple, AppStore’un Aldığı Komisyon Konusunda Kullanıcıları Bilgilendiren Bir Facebook Güncellemesini Blokladı!

AppStore, Yılın İlk Yarısında Oyun Kategorisinden Google Play Store’a Göre Yüzde 52 Daha Fazla Gelir Elde Etti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz