apple-watch-series-7-sarj-problemi-teknosafari

Apple tarafından 13 Aralık’ta yayınlanan watchOS 8.3 güncellemesi, genel performansı yükseltirken, birçok hatayı da düzeltmişti. Ancak Apple Watch Series 7 kullanıcıları, güncelleme sonrası cihazlarını şarj edemediklerini rapor ediyor.

Apple Watch Series 7 kullanıcıları, cihazlarını watchOS 8.3 sürümüne güncelledikten sonra şarj sorunu yaşadıklarını belirtiyor. Reddit ve Apple topluluklarında belirtilenlere göre, problem üçüncü taraf şarj cihazları ile ilgili olabilir.

Kullanıcılardan gelen şikayetlere göre, akıllı saat en fazla %2 oranına kadar şarj oluyor ve sonrasında şarj etme işlemi kendiliğinden duruyor. Başlangıçta bu problemin, Apple Watch 7 özelinde olduğu düşünülse de bazı Apple Watch 6 kullanıcıları da benzer durumu yaşadıklarını belirtiyor.

apple-watch-guncelleme-sarj-problemi-teknosafari

Daha öncesinde Apple, watchOS 8.1.1 sürümünde de şarj problemleri ile karşı karşı kalmıştı. O sorun, hızlı bir şekilde çözülse de yeni güncelleme ile kullanıcılar, 13 Aralık’tan bu yana yeni bir düzenleme bekliyor.

Apple ise konu hakkında herhangi bir resmi açıklamada bulunmuş değil. Güncellemenin ne zaman geleceği ya da herhangi bir çalışmanın olup olmadığı dahi bilinmiyor. Ancak gelen şikayetlerin yoğunluğuna bakıldığında, hızlı bir şekilde yeni bir güncellemenin geleceği düşünülüyor. Zira Apple, cihazlarında özellikle işletim sistemleri ve yazılımları ile öne çıkıyor. Bu sebeple yazılımsal kaynaklı bir problem ile yüzleşmek, isteyecekleri bir problem olmaz.

İlginizi Çekebilir:

HBO Max yakında Türkiye ‘de yayınlanacak

Boeing ve Airbus, 5G teknolojisinin ertelenmesini istiyor 

2021 yılında en çok ziyaret edilen web siteleri açıklandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz