Apple Watch’lardan 3 yıl önce Haritalar uygulamasının desteğini çeken Google, yeni bir açıklamayla Apple Watch ’lara Haritalar güncellemesinin geleceğini duyurdu. Bununla birlikte şirket ayrıca, Google Haritalar ’ın Apple CarPlay’de bir de gösterge ekranına sahip olacağını belirtti.

Teknoloji üreticisi Google’ın, en çok tercih edilen uygulamalarının başında Haritalar hizmeti yer alıyor. Hem iOS hem de Android kullanıcılarının en sık tercih ettiği navigasyon uygulamalarından biri olan Google Haritalar sayesinde, kullanıcılar sokak görünümü gibi önemli özellikleri kullanabiliyor. Ancak Haritalar’ın Android ekosisteminde bulunan bazı özellikleri iOS ekosistemi içerisinde kullanılamıyordu. Şirketten yapılan yeni bir açıklamayla uygulamanın iOS ekosistemi için yeni bir güncelleme alacağı bilgisi paylaşıldı. 

Akıllı saat sektöründe lider konumda bulunan Apple Watch’lara, gelen Google Haritalar desteği 2017 yılında çekilmişti. Aradan geçen 3 senenin ardından Google yeni bir açıklama yaptı ve artık Apple Watch’lara yeni Haritalar güncellemelerinin geleceği açıklandı. Yeni güncellemeler sayesinde Apple Watch kullanıcıları, Google Haritalar uygulamasını çok daha işlevsel bir şekilde kullanabilecek. 

Google Haritalar Apple Watch ’a geri dönüyor

Yapılan açıklamaya göre, Google önümüzdeki birkaç hafta içinde Apple’ın giyilebilir ürünlerine Haritalar’ın yeni güncellemeleri sunmaya başlayacak. Güncellenmiş Haritalar sayesinde Apple Watch kullanıcıları arabayla, bisikletle, toplu taşıma araçları ve yürüyerek rahat bir şekilde gezinebilecek. Bununla birlikte, kullanıcılar “Ev” , “İş” gibi kaydedilen hedeflere veya uygulamada belirlenen kısayollara, tahmini varış süreleri ile adım adım yol tarifi alarak ulaşım sağlayacak. 

Google Haritalar Apple CarPlay ’de bölünmüş ekran desteği sunacak

Apple’ın iOS 13.4 ile Mart ayında üçüncü parti uygulamalarının bölünmüş ekran görüntüsü desteklemesine izin vermesinin ardından, Google’ın Haritalar hizmeti yeni bir özellik kazanmış oldu. Artık kullanıcılar, Apple CarPlay’de Haritalar uygulamasında bir gösterge ekranına sahip olacaklar. Google’ın önümüzdeki haftalarda ekleyeceği düşünülen yeni özellik sayesinde Apple CarPlay kullanıcılar sesli kontroller sağlayabilecek, takvim bildirimlerini alabilecek. 

Google’ın güncelleme desteğini yıllar sonra geri getireceği Haritalar hizmetinin Apple Haritalar karşısında önemli bir konuma yükseleceği tahmin ediliyor. Her iki özelliğin de önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:

Google Haritalar’da popüler yemekler işaretlenecek

En Kullanışlı ve İyi Apple Watch Uygulamaları

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz