COVID-19

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, koronavirüs aşısının tescillendiğini yakın zamanda üretime başlamayı umduklarını açıkladı. COVID-19 ‘a karşı ilk tescil aşısını üreten ülke, aşının kararlı bir bağışıklık oluşturduğunu belirtti. Alıcı antikor ve hücresel bağışıklığa karşı önemli gelişmeler kaydedildiğini belirten devlet başkanı, aşının kızına da yapıldığını açıkladı.

Bugün, Rusya Federasyonu’ndan çok önemli bir açıklama paylaşıldı. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı aşı tescilini gerçekleştirdiklerini belirten ülke, dünyada bir ilki gerçekleştirmiş oldu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin konu ile ilgili olarak: “Bildiğim kadarıyla, bu sabah dünyada bir ilk olarak yeni tip koronavirüse karşı geliştirilen aşı tescillendi” açıklamasına yer verdi.

Putin: Bunu çok iyi biliyorum, zira kızlarımdan biri koronavirüs aşısını yaptırdı

Vladimir Putin

Rusya Sağlık Bakanı Mihail Muraşko’dan aşı ile ilgili kendisini bilgilendirmesini isteyen Rusya Devlet Başkanı, “Yine de aşının oldukça etkili olduğunu, kararlı bir bağışıklık oluşturduğunu biliyorum. Tekrarlıyorum: Aşı gerekli tüm denemelerden geçti” dedi.

Dünya için çok önemli bir gelişmenin kaydedildiği vurgulanırken, aşının üretimi ve uygulanması ile ilgili de önemli demeçler verildi. Vladimir Putin aşının kızına da yapıldığını belirtirken alıcı antikor ve hücresel bağışıklığı ile ilgili “Bunu çok iyi biliyorum, zira kızlarımdan biri aşıyı yaptırdı. Kendisinin bu bağlamda deneyde yer aldığını düşünüyorum” dedi. Aşının üretimine yakın zamanda başlayacakları mesajını veren Rusya’ya rakip olarak tescillenmiş bir aşı çalışması henüz bulunmuyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

İngiltere, COVID-19 Aşısı Çalışmalarını İnsanlar Üzerinde Test Etmeye Başladı

Bill Gates, ‘COVID-19 Ne Zaman Sona Erecek?’ Sorusunu Yanıtladı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz