Pazar, Mayıs 16, 2021
Ana SayfaDonanımEn Kullanışlı ve İyi Apple Watch Uygulamaları

En Kullanışlı ve İyi Apple Watch Uygulamaları

Beşinci doğum gününü kutlayan Apple Watch akıl saatlerinde temel ihtiyaçlarınızı sağlayacak bu uygulamaları kullanabilirsiniz. Yeni kullanıcılar için de önemli olan listemizde, 9 kullanışlı uygulama önerdik.

Apple Watch‘un Nisan ayında 5. yıl dönümünü kutladık ve orijinal kendi uygulamalarının yanında üçüncü taraf uygulamalarla dolu daha kullanışlı bir akıllı saat haline geldi. Ayrıca Apple Watch’un kendi uygulamaları diğer uygulamalardan daha yararlı diyebiliriz. Amazon, eBay gibi şirketler Apple Watch uygulamalarını desteklemese de bunları kontrol etmek için bilgisayarlarımız, tablet ve telefonlarımız zaten var. Önemli olan zamandan kazanmak için kolayca mesajlara, bildirimlere, aramalara ve izleyicilere bakabileceğimiz uygulamalardır. Yani hızlı ve rahat bir bakış ile kolumuzdan görebileceğimiz şeyleri içermelidir.

Constellation Research kurucusu ve ana analisti Ray Wang “Saat gerçekten kolaylık sağlıyor. Saatimizle fazla zaman harcayamıyoruz. Bundan dolayı iyi Apple Watch uygulamaları oluşturmanın sırrı bir şeye ek olarak bir aksesuar olarak düşünmektir. Çok az insan bunu tek başına kullansa da genelde fitness, sağlık veya etkinlik izleme içindir.” demiştir.

2015’te kullanıma sunulan Apple Watch indirilebilecek 3 bin uygulamaya sahipti. Bugün 21’i giyilebilir cihaz içine sığdırılmış 20 binden fazla uygulama var. 2015’de genel olarak talep gören aksesuar olmasa da akıllı saatlerin içinde yerleşik olan mesajları, hava durumları ve hatırlatıcıları kontrol etmek için yararlı bir araç olduğunu kanıtlıyordu.

Apple Watch Uygulamaları

1. Noise

Apple Watch Series 4 veya daha yenisine sahip kullanıcılar için ortam sesini ölçmek için Noise uygulamasını kullanabilirsiniz. İşitmeniz gereken desibel seviyesi yüksek bir noktaya geldiğinde uygulama bileğinizden sizi uyarır.

2. Cycle Tracking

Kadınlara yönelik olan bu uygulama adet döngüsünün takibi ve bu dönemle ilgili baş ağrısı veya kramplar gibi semptomları kaydetmek için kullanılıyor. Bu verileri kullanarak bir sonraki döneminizi tahmin ettiğinde sizi uyarabiliyor.

3. ECG

Apple Watch Series 4 veya daha yenisine sahipsen akıllı saatler, elektrokardiyogram almak için EKG uygulamasıyla çalışan elektriksel kalp atış hızı sensörüne sahiptir. Ayrıca iPhone 6S veya daha yeni modele ve hem iOS ve hem WatchOS’un en sonra sürümde olması gerekmektedir.

4. News

News uygulaması ile ilgi alanlarınıza göre seçtiği haberleri göstererek güncel olayları anında takip etmenizi sağlar.

5. Breathe

Breathe uygulaması nefes alıp verip sizi rahatlatacak bir uygulamadır. Dinlenmek ve ara vermek istediğinizde 1 ila 5 dakika boyunca ekranda çıkan nefes almanızı teşvik eden animasyon ile nefes alıp verebilir ve bu sayede kalp atış hızınızı da kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bu egzersizi yapmak için hatırlatıcı kurabilirsiniz.

6. Remote

Eğer evinizde Apple TV kullanabiliyorsanız ve her iki cihaz aynı Wi-Fi ağına bağlıysa saatinizi kumanda olarak kullanabilirsiniz.

7. Camera

Saatiniz ile fotoğraf çekemezsiniz fakat Camera uygulamasıyla saatinizden telefon kamerasını uzaktan kumanda edebilirsiniz.

8. Walkie-Talkie

Walkie-Talkie uygulaması ile başka Apple Watch giyen biriyle sohbet edebileceğiniz bir telsiz görevi görür. Konuşmak için ekrana basın, yanıtı dinlemek için bırakın. Uygulamayı kullanmak için her iki katılımcının iPhone, Wi-Fi veya Bluetooth üzerinden bağlantıya sahip olması lazım.

9. Voice Memos

iPhone telefonların özelliklerinden olduğu gibi hareket halindeyken kişisel notlarınızı ve hatırlamanız gerekenleri sesli kaydetmek için Voice Memos’u kullanabilirsiniz. Saatte kaydettiğiniz notlar tüm iOS cihazlarıyla otomatik senkronize edilir.

İlginizi Çekebilir:

Samsung ve Xiaomi En Çok Android Telefon Satan Markalar Oldu

Dünyada Bazı Apple Mağazaları Belli Kurallar İle Açılıyor

Facebook Giphy Sitesini Satın Alıyor

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR