Apple ’ın artırılmış ve sanal gerçeklik gözlüğü ile alakalı yeni bilgiler edinildi. Söz konusu bilgilerde, Apple’ın ilk sanal gerçeklik gözlüğünün 2022 yılında piyasaya sürüleceği aktarılıyor. Sızdırılan bilgilerde, Kaliforniya merkezli Apple’ın artırılmış ve sanal gerçeklik gözlüğünün 3 boyutlu bir deneyim sunacağı belirtiliyor. 

Apple’ın bir süredir artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışmalar yaptığı biliniyordu. Bloomberg’de yer alan bir habere göre, ABD merkezli Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğü ilgi çekici özelliklerle piyasaya sunulacak. Belirtilenlere göre, Apple ilk artırılmış ve sanal gerçeklik gözlüğünü önümüzdeki sene yani 2022 yılında tüketicilerinin beğenisine sunmayı planlıyor. Olağanüstü özelliklere sahip olacağı aktarılan gözlüklerin Sony ve Facebook’un artırılmış gerçeklik gözlükleriyle rekabeti artıracağı düşünülüyor.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın belirttiğine göre, Apple’ın sanal ve artırılmış gerçeklik gözlükleri, 3 boyutlu bir deneyim vadedecek. Bu bağlamda gözlüklerin, film izlemek, oyun oynamak ve iletişim kurmak için kullanılabileceği belirtiliyor. Apple’dan beklendiği gibi, yeni gözlükler premium olacak. Bu noktada elbette ki fiyatlarının da yüksek olması bekleniyor. 

Her Apple  mağazası günde en fazla 1 adet artırılmış ve sanal gerçeklik gözlüğü satacak

Mark Gurman’ın aktardığı detaylara göre, Apple’ın merakla beklenen gözlük setleri, her Apple mağazasında günde en fazla 1 adet satacak. Bu bağlamda fiyatlarının yüksek olması beklenen gözlük setlerinin 300 ila 900 dolar fiyat etiketine sahip olacağı söyleniyor. Rakiplerini göz önüne aldığımızda, fiyatlarının çok daha yüksek olacağı ortaya çıkıyor. Yüksek fiyat etiketleriyle satışa çıkması beklenen Apple artırılmış ve sanal gerçeklik gözlüklerinin özelliklerinin ilgi çekici olması bekleniyor.

Apple ‘ın artırılmış gerçeklik gözlüğü kullanıcılara havada yazı yazdıracak

Apple’ın yeni gözlük setlerinin şu an piyasada bulunan rakiplerinden çok daha yüksek çözünürlük sunan ekranlarla geleceği belirtiliyor. Ayrıca, Kaliforniya merkezli Apple’ın yeni Mac’lerine güç veren kendi yonga seti M1 işlemcilerden çok daha güçlü bir işlemciyle satışa sunacağı iddialar arasında yer alıyor. Gurman’ın belirttiğine göre, yeni gözlük setleriyle kullanıcılar havada yazı yazabilecek. Apple’ın merakla beklenen artırılmış ve sanal gerçeklik gözlüklerinin bu bağlamda, kullanıcının sadece el hareketleriyle yazılar yazmasına olanak tanıyacağı ve bunun da tahmin edebileceğiniz gibi ilginç ve benzersiz bir deneyim olacağı belirtiliyor. Giyilebilir teknolojik ürünleriyle her pazarda lider olmayı başaran Apple’ın yeni gözlük setleri şimdiden heyecanla bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:

Apple, Kullanıcılarını Damar ve Kemik Şeklinden Tanıyan Patent Aldı

Apple, Büyük Ekranlı iPhone SE Plus ‘ı 2021’de Piyasaya Sürebilir

iPhone 12 Pro inceleme – iPhone 12 Pro kamera ve video performansı nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz