Teknosafari editörleri olarak bir başka uygulamayla karşınızdayız. Bu haberimizde, Trendyol’un sunduğu Dolap uygulamasına yer verdik. Güvenilirliğinden, nasıl kullanılacağına kadar detaylı bir şekilde incelediğimiz Dolap uygulamasını adım adım anlattık. İşte; ‘Dolap nedir’? ‘Dolap uygulaması nasıl kullanılır’? ‘Dolap uygulaması güvenli mi’? ‘Dolap uygulamasında nasıl satış yapılır’? ‘Dolap uygulamasında alışveriş nasıl yapılır’?

Ünlü isimleri de göreceğiniz bu uygulamayı hem alıcı hem satıcı olarak kullanabiliyorsunuz. Çeşitli derneklere ve SMA’lı çocuklara yaptığı yardım kampanyasıyla da dikkatleri çeken Dolap uygulaması tüm detaylarıyla haberimizde. Peki; ‘Dolap nedir’? ‘Dolap uygulaması nasıl kullanılır’? ‘Dolap uygulaması güvenli mi’? ‘Dolap uygulamasında nasıl satış yapılır’? ‘Dolap uygulamasında alışveriş nasıl yapılır’? 

Dolap Nedir? 

Dolap Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Dolap, uygun fiyatla alışveriş yapabileceğiniz, kullanmadığınız eşyalarınızı satışa çıkarabileceğiniz bir uygulamadır. Bebek, çocuk, giyim, çanta, aksesuar, ayakkabı, hamile olmak üzere pek çok kategoride ürünler satın alabileceğiniz Dolap, aynı zamanda  Trendyol’un sunduğu bir uygulamadır. Derneklere, STK’lara ve SMA’lı çocuklara bağış yapabildiğiniz bu uygulamada, Pınar Altuğ, Pelin Akil, Ayşe Tolga, Ayşegül Aldinç gibi ünlü isimlerin dolaplarından da alışveriş yapabiliyorsunuz. Peki; ‘Dolap uygulaması nasıl kullanılır’? ‘Dolap uygulaması güvenli mi’? ‘Dolap uygulamasında nasıl satış yapılır’? ‘Dolap uygulamasında alışveriş nasıl yapılır’?  

Dolap Uygulaması Nasıl Kullanılır? 

Dolap Nedir?

Akıllı cihazınızdan uygulamayı açtığınızda ‘üye ol’ yazısına geliyorsunuz.  

Dolap Uygulaması Güvenli mi?

Ardından kullanıcı adı, e-posta ve şifre bilgilerinizi giriyorsunuz.  

Dolap Uygulaması Güvenli mi?

Üstte bana özel, keşfet ve bağış yap seçeneklerini göreceksiniz. Bana özel seçeneğine geldiğinizde çeşitli indirimli ürünler, keşfet seçeneğinde ise kampanyalar karşınıza çıkacaktır.  

Dolap Uygulaması Güvenli mi?

Bağış yap seçeneğine dokunduğunuzda da STK’lara, SMA’lı çocuklara ve derneklere bağış yapabiliyorsunuz.  

Dolap Uygulaması Güvenli mi?

Uygulamada altta ise kategoriler, ürün ekle, bildirimler ve hesabım seçenekleri yer alıyor.  

Dolap Uygulaması Güvenli mi?

Kateogriler’ seçeneğine geldiğinizde giyim, çanta, ayakkabı, aksesuar, hamile, kozmetik ve iç giyim olmak üzere kategoriler aracılığıyla alışveriş yapabiliyorsunuz.  

Dolap Uygulaması Güvenli mi? 

Dolap Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Peki, “Dolap uygulaması ve bu bağışlar güvenli mi” diye sorabilirsiniz. Örneğin; ‘Bağış yap’ seçeneğinde Pelin Akil’in dolabından alışveriş yaptığınızda bu dolabın gelirleri SMA hastası çocuklara gidiyor. Ayrıca bağış yapılan dernekleri ve STK’ları incelediğinizde Türk Eğitim Vakfı, Lokman Hekim Sağlık Vakfı, Toplum Gönüllüleri, TOÇEV gibi saygın vakıflar ve derneklerin yer aldığını göreceksiniz. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında ise, özellikle de satıcıların daha çok kargo ücretinin pahalılığından şikayet ettiğini göreceksiniz. Yani Dolap uygulamasında ödeme veya parasını geri alamama gibi şikayetlerle karşılaşmadık. 

Dolap Uygulamasında Nasıl Satış Yapılır? 

Dolap Nedir?

‘Ürün ekle’ seçeneğine dokunduğunuzda satmak istediğiniz bir ürün varsa çekimini yapıyor, ardından kategorisini belirliyor, renk seçimini yapıyor, markasını ve bedenini seçiyor, ürün başlığınızı, yeni veya az kullanılmış olduğu bilgisini ve ürün açıklamasını giriyorsunuz. Daha sonra ürününüzü kaça aldığınızı ve kaça sattığınızın bilgisini ekliyor, kargo ücretini kimin ödeyeceğini belirliyorsunuz. Böylece ürününüzü satışa çıkarıyorsunuz. 

Dolap Uygulaması Güvenli mi?

Kargo ücreti 8.99 TL olarak fiyatlandırılıyor. Alıcı ürüne en fazla yüzde 30 indirim teklifinde bulunabiliyor. Teklif sonrası ise ürünün fiyatı 10 TL’nin altına düşemez. Yani satış yaparken teklifleri ürününüzün fiyatını da göz önünde bulundurarak kabul etmelisiniz. Satış yapmak için ürününüzü yüklediğinizde fiyat teklifine açabiliyorsunuz. Fiyat teklifini açtığınızda kişiye özel indirim verebiliyorsunuz. Diğer yandan teklifleri otomatik kabul etmeyi açarsanız otomatik olarak kabul ediliyor ve böylece alıcıları kaçırmıyorsunuz. 

Dolap Uygulaması Nasıl Kullanılır?

‘Bildirimler’ seçeneğine geldiğinde yorumlar, teklifler, siparişler, kampanyalardan gelen bildirimleri burada göreceksiniz.  

Dolap Uygulaması Nasıl Kullanılır?

‘Hesabım’ aracılığıyla elbette profilinize ulaşıyorsunuz. Profilinizden aldıklarınızdan sattıklarınıza dair bilgiler bulunurken, dolabım, favorilerim, markam ve bedenim, tekliflerim, ayarlar seçeneklerini göreceksiniz.  

Dolap Uygulamasında Nasıl Alışveriş Yapılır? 

Dolap Nedir?

Dolap uygulamasında alışveriş için, öncelikle almak istediğiniz ürünün üzerine geliyorsunuz. İsterseniz teklif verebilirsiniz. ‘Teklif ver’ yazan kutucuğa dokunduğunuzda yüzde 30, yüzde 20 veya yüzde 10 indirimlerden birini seçebiliyor veya ‘teklifini kendin belirle’ yazısına dokunarak siz bir fiyat teklifinde bulunabilirsiniz 

Dolap Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Ürünü teklifsiz satın almak için ‘satın al’ yazan kutucuğa geliyorsunuz. Kart bilgilerinizi giriyor, varsa indirim kodunuzu ekliyor ve siparişinizi veriyorsunuz.  

Dolap uygulamasının sevdiğim özelliklerinden biri, alışveriş yaparak çeşitli dernek ve SMA’lı çocuklara yardım edebilmek oldu. Dolayısıyla alışverişi anlamlı kılıyor. Bunu da ünlü isimlerin dolabından yapıyor olmak kullanıcılar için güven problemini ortan kaldırıyor diyebiliriz. Bununla birlikte uygulamada ikinci el ve çok kullanılmış uygun fiyatlı ürünlerle, az kullanılmış, etiketi üstünde ürünler bulmak mümkün. Bağış için satılan ürünler ise değerinin üstünde fiyatlarla satılabiliyor. Dolap uygulamasının dezavantajları arasında, kategori çeşitliliğinin olmamasını söyleyebiliriz. Kullanıcıların yorumlarına bakıldığında da Dolap uygulamasının kategori sayısını arttırmasını talep ettiğini gördük. Bir diğer dezavantaj olarak bahsedebileceğimiz şey ise; kargo fiyatları. Örneğin; 10 TL’ye ürün alan bir kullanıcı 9 TL kargo parası ödüyor. Her ne kadar kargo firmalarının fiyat politikasıyla bağlantılı bir durum olsa da uzun zamandır hem alıcı hem satıcı olarak uygulamayı kullananların şikayet ettiği konuların başında geliyor.  

Dolap uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Discovery’nin Ardından ‘Twozero Ventures’ da BluTV Yatırımcıları Arasına Katıldı!

Instagram CEO’su Adam Mosseri, TikTok ile İlgili Açıklama Yaptı!

NASA, Türkiye ile İlgili Şiddetli Kuraklık Uyarısında Bulundu

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz