Apple’ın, 2023 yılında piyasaya sürülmesi beklenen yeni bir iPad üzerinde çalıştığı iddia edildi. Yeni iPad’in bugüne kadar üretilen tüm iPad modellerinden daha büyük bir ekranla gelmesi bekleniyor.

Apple, her yıl piyasaya sürdüğü yeni akıllı telefon, tablet ve akıllı saat modelleriyle teknoloji severlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. 7 Eylül tarihinde düzenlediği Far Out etkinliğinde birçok yeni ürünün yanı sıra iPhone 14 modelini kullanıcılarla buluşturan Apple, şimdi de önümüzdeki yıl piyasaya süreceği iddia edilen, tarihinin en büyük ekranlı iPad’i ile gündeme geliyor.

Apple Tarihinin En Büyük Ekranlı iPad’i Üzerinde Çalışıyor

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın 2023 yılına ilişkin planlarıyla ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. O iddiaya göre şirket, 2023 yılında piyasaya sürmeyi planladığı yeni bir iPad modeli üzerinde çalışıyor. Üstelik bu yeni iPad’in, Apple tarihinin en büyük ekranlı iPad’i olması bekleniyor.

Apple’ın bugüne kadar piyasaya sürdüğü en büyük tablet, 12,9 inç ekrana sahip olan iPad Pro‘ydu. Ancak iddialar gerçekse, bu durum önümüzdeki yıl değişecek ve iPad Pro tahtını yeni iPad modeline kaptıracak gibi görünüyor. İddialara konu olan yeni iPad modelinin, 16 inç ekranla piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yeni Model Küçük Bir Kesime Hitap Edecek

The Information’dan Wayne Ma, Apple’ın 16 inç ekranlı tabletinin, grafik sanatçıları ile dijital tasarımcılara uygun bir model olacağını iddia ediyor. Bu kesimin ihtiyaçları ve yeni modelin sunacağı ekran boyutu düşünülünce, bu iddianın doğru olma ihtimali yüksek görünüyor. Ancak iddiaların kesinlikle doğrulanabilmesi için Apple’dan gelecek açıklama bekleniyor.

Bloomberg’den Mark Gurman, 2021 yılından beri Apple’ın daha büyük iPad’ler için çalıştığını iddia ediyor. Ayrıca ekran teknolojileri dünyasının önemli sızıntı kaynaklarından Ross Young da zaman zaman benzer açıklamalar yapıyor. Her iki kaynağın da ne kadar güçlü olduğunu düşünecek olursak, Apple’ın bir gün mutlaka 16 inç ekranlı iPad’le karşımıza çıkma ihtimali yüksek gibi görünüyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz