Birleşik Krallık Posta Servisi Drone

Birleşik Krallık posta servisi ‘Royal Mail’, uzak bölgelere otonom ‘drone’ ile teslimat yöntemini test etmeye başladı. Test edilen ‘drone’ların, COVID-19 test kitlerini ve öncelikli postaları taşımak için kullanılacağı kaydedildi.  

Birleşik Krallık, ulusal posta servisiRoyal Mail’in uzak bölgelere otonom drone ile teslimat yöntemini test etmeye başladığını duyurdu. Test edilen insansız hava araçlarının; COVID-19 test kitleri, kişisel koruyucu ekipmanlar ve öncelikli postaları taşımak için kullanılacağı belirtildi. Projenin, ‘Royal Mail’ için bir dönüm noktası niteliğinde olduğunun da altı çizildi. Aktarılan detaylara göre; hükumet destekli proje kapsamında büyük bir ‘drone’, anakaradan havalanacak ve İngiltere’nin güneybatısında yer alan Cornish kıyısındaki uzak bir takımada olan Scilly Adaları’na uçacak. Çift motorlu insansız hava aracı, her boyut ve şekildeki kargolardan 100 kilograma kadar yük taşıyabilecek. Royal Mail’e göre; söz konusu yük, tipik bir teslimat turuna eşit olacak. Daha sonra ise adalar arasında gönderilen postaları alıcılara taşımak için daha küçük bir elektrikli dikey kalkış ve iniş aracı kullanılacak.  

Bununla birlikte; test edilen ‘drone’lar, yaklaşık 113 kilometrelik yolculuğun tamamı boyunca herhangi bir operatörün görüş alanında olmayacak. 1 ay sürecek olan deneme süreci; Southampton Üniversitesi ve Windracers, Skyports ve Consortiq gibi drone şirketlerinin de içlerinde bulunduğu bir grup ortakla hayata geçirilecek.  

Royal Mail, ilk ‘drone’ teslimatını geçen yılın Aralık ayında İskoçya’da bir deniz fenerine yapmıştı

Royal Mail Drone

Diğer yandan; Royal Mail, ilk drone teslimatını geçen yılın Aralık ayında İskoçya’daki Mull Adası’nda bulunan bir deniz fenerine bir paket göndererek yapmıştı. Kurumun, posta teslimatı için insansız hava araçlarının kullanımı konusunda kırsal topluluklardaki bölge sakinleriyle görüşmeler gerçekleştireceği ve görüş alacağı belirtildi. İngiliz posta servisi, 1 aylık deneme süreci başarıyla sonuçlanırsa postaları Birleşik Krallık’taki uzak bölgelere taşımak için ‘drone’ların yaygın kullanımını gözden geçireceğine işaret etti.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Birleşik Krallık, Resmi Bir Kripto Para Birimi Çıkarmayı Planladığını Duyurdu 

Londra Şehir Havalimanı, Dijital Bir Kule ile Hava Trafiğini Kontrol Eden İlk Büyük Havaalanı Oldu 

Dünyanın İlk Uçan Araba ve Sürücüsüz Teslimat Drone’u Havaalanı İçin Resmi İzin Verildi! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz