Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Twitter’ı alacağını açıkladı. Çılgın milyarderin Twitter macerası nihayet sonuca bağlanıyor.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma hikayesine hepimiz hakimiz. Ünlü girişimci, geçtiğimiz aylarda Twitter’ı satın almak istediğini söyleyerek bir teklif sunmuştu. Tarafların anlaşmış gibi göründüğü o dönemde, Musk Twitter’daki bot hesapların varlığından şikayet ederek, platformu satın almaktan vazgeçtiğini açıklamıştı.

Olayın yargıya taşındığı sırada, Elon Musk’ın türlü yazışmaları ortaya çıkmış ve bu yazışmalar, ünlü milyarderin Twitter’la resmen oynadığını göstermişti. Önceki gün elinde lavabo ile Twitter binasına dalan ve o anları sosyal medya hesabın paylaşan Musk, Twitter’ı alma sürecini nihayet bir sonuca bağladı.

Elon Musk Twitter’ı Satın Aldığını Açıkladı!

Elon Musk, Twitter’ı satın alma sürecini nihayete ulaştırdı. Musk dün Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla Twitter’ı satın aldığını açıkladı. O açıklamada, Musk’ın Twitter’ı satın alma nedenleri de yer aldı.  İşte o açıklama:

“Twitter’ı satın alma konusundaki motivasyonumu paylaşmak için bireysel olarak ulaşmak istedim. Twitter’ı neden satın aldığım ve reklamcılık hakkında ne düşündüğüm konusunda çok fazla spekülasyon yapıldı. Çoğu yanlış çıktı.

Twitter’ı satın almamın nedeni, geniş bir inanç yelpazesinin şiddete başvurmadan sağlıklı bir şekilde tartışılabileceği ortak bir dijital kent meydanına sahip olmanın uygarlığın geleceği için önemli bir faktör olmasıdır. Şu anda sosyal medyanın daha fazla nefret üreten ve toplumumuzu bölen aşırı sağ ve aşırı sol yankı odalarına ayrılması büyük bir tehlikedir.

Bitmek bilmeyen tıklama arayışında olan geleneksel medya, parayı getirenin bunun olduğuna inandıkları için, bu kutuplaşmış aşırı uçları körükledi ve besledi. Ancak bunu yaparken diyalog fırsatları kaybedildi.

Bu yüzden Twitter’ı satın aldım. Kolay olacağı için yapmadım. Daha fazla para kazanmak için yapmadım. Sevdiğim insanlığa yardım etmek için yaptım. Ve bunu alçakgönüllülükle yapıyorum ve tüm çabalarımıza rağmen başarısızlığın çok gerçek bir olasılık olduğunu kabul ediyorum.

Bununla birlikte, Twitter açıkçası, her şeyin sonuçsuz bir şekilde söylenebileceği, herkes için özgür bir cehennem ortamı olamaz! Yasalara bağlı kalmak ile birlikte platformumuz herkese karşı sıcak ve misafirperver olmalı, tercihlerinize göre istediğiniz deneyimi seçebileceğiniz, örneğin film izlemek veya çeşitli video oyunları oynamak gibi.

Ayrıca reklamın doğru yapıldığında sizi memnun edebileceğine, eğlendirebileceğine ve bilgilendirebileceğine çok inanıyorum; size varlığından hiç haberdar olmadığınız, ancak sizin için doğru olan bir hizmet, ürün veya tıbbi tedavi reklamlarda karşınıza çıkabilir. Bunu gerçekleştirmek için Twitter kullanıcılarına ihtiyaçlarıyla mümkün olduğunca alakalı reklamlar göstermek oldukça önemli.. Alaka düzeyi düşük reklamlar spam’dır, ancak alaka düzeyi yüksek reklamlar aslında içeriktir!

Temel olarak Twitter, markanızı güçlendiren ve işletmenizi büyüten, dünyanın en saygın reklam platformu olmayı hedeflemektedir. Bizimle ortak olan herkese teşekkür ederim. Birlikte olağanüstü bir şey inşa edelim.

‘Twitter Chief’ Twitter İçin Ne Kadar Ödedi?

Elon Musk, Twitter paylaşımıyla, platformu satın aldığını duyurmuş oldu. Ünlü iş insanı aynı zamanda Twitter profiline ‘Twitter Chief’ ifadesini de ekledi. Musk’ın bu hamlesinden sonra, Twitter’ı satın almak için ne kadar para ödediği merak edilmeye başladı. Henüz resmi olarak açıklanmamış olsa da Elon Musk’ın daha önce yaptığı 44 milyar dolarlık teklif üzerinden Twitter’ın el değiştirmesi bekleniyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz