Apple’ın iOS 16 işletim sistemi yeni bir güncelleme aldı. iOS 16.0.3 sürümü hataları giderdi!

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz ay düzenlediği Far Out etkinliğinde iPhone 14 serisiyle birlikte yeni nesil Watch serisi akıllı saatlerini de tanıttı. Eş zamanlı olarak Apple, iOS 16 ve WatchOS 9 dönemine de giriş yaptı. Ancak iOS 16 sürümünde kullanıcıların gözüne çarpan bası hatalar ortaya çıktı.

Apple, iOS 16 sürümünün eksiklerini gidermek ve kullanıcı memnuniyeti bir üst seviyeye taşımak adına dün, iOS 16 ve WatchOS 9’un da yeni sürümleri iOS 16.0.3 ve WatchOS 9.0.2′yi yayınladı. Peki bu güncellemelerden sonra neler değişti? Gelin hep birlikte göz atalım.

iOS 16.0.3 Güncellemesiyle Giderilen Hatalar

iOS 16.0.3, yeni özellikler sunması beklenen iOS 16.1 işletim sistemi öncesinde sistemdeki hataları düzelten bir güncelleme olarak karşımıza çıktı. Güncellemeyle birlikte giderilen hatalar şu şekilde listelendi:

  • iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde arama ve uygulama bildirimlerinin gecikmesi ya da hiç gelmemesi,
  • iPhone 14 modellerinde CarPlay aramaları sırasında ses yüksekliğinin az olması,
  • iPhone 14 ve iPhone 14 Pro Max modellerinde kamera uygulamasını açarken ya da modlar arası geçiş yaparken donması ya da yavaşlaması,
  • Cihazın hatalı bir e-posta alması durumunda çökmesi.

iPhone 14 kullanıcıları ekranda titreme olduğuna dair sorunlar bildirmiş olsa da bu sorun Apple’ın güncelleme notlarında yer almadı. Dolayısıyla güncellemeden sonra bu sorunun çözülüp çözülmediğine dair herhangi bir bilgi yok.

watchOS 9.0.2 ile Giderilen Hatalar

iOS 16.0.3 ile birlikte yayınlanan bir güncelleme de Apple watch serisinde yer alan watchOS 9.0.2 oldu. Bu güncellemeyle de Apple Watch serisinde bildirilen hatalar düzeltildi. O hatalar Apple tarafından şu şekilde listelendi:

  • Spotify’da müzik çalarken kesinti yaşanması,
  • AssistiveTouch kullanıcılarında alarm silindikten sonra erteleme bildiriminin devam etmesi,
  • Yeni eşleştirilmiş Apple Watch için Cüzdan ve Fitness verilerinin eksik sekronizasyonu,
  • Bazı Apple Watch Series 8 ve Ultra kullanıcılarında mikrofondan alınan sesin kesilmesi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz