Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Apple tarafından yapılan yeni patent başvurusu, markanın dijital kalem serisi “Apple Pencil”a eklemeye hazırlandığı yeni ürünle ilgili fikir verdi. Patent başvurusunda paylaşılan detaylara göre, teknoloji devi yeni ‘Apple Pencil’a dokunmatik panel ve kamera ekleyebilir. 

Teknoloji devi Apple’ın dijital kalem serisiyle ilgili yeni bir patent başvurusunda bulunması, markanın “Apple Pencil 3.0”ı tanıtmaya hazırlanıp hazırlanmadığı sorularını da beraberinde getirdi. Patentteki tüm detayları yeni dijital kalemine ekleyip eklemeyeceği kesin olmasa da şirketin bu hamlesi, yeni tanıtılacak “Apple Pencil” ile ilgili detayları biraz daha netleştirmiş oldu.

Bugüne kadar teknoloji devi, kullanıcılarını iki adet “Apple Pencil” ile buluşturmuştu ve dijital kalemlerin her ikisi de güncel olarak Apple cihazlarında kullanılıyordu. Patent başvurusunda ortaya çıkan detaylara göre ise marka yeni dijital kalemini, ikinci jenerasyon “Apple Pencil” ile tanıtılan ‘çift tıklama’ özelliği yanında daha kapsamlı bir el hareketi desteğiyle görücüye çıkaracak. Şirket, bu teknolojiyi kalemin yanında bulunan ve kullanıcının parmak uçlarının durduğu bölüme yerleştireceği dokunmatik bir panel yardımıyla mümkün hale getirecek. Bu panel aracılığıyla kullanıcılar, internet sayfasını yukarı ve aşağı kaydırabilecek veya ekran üzerinde buna benzer işlemler yaparak içeriğe ilişkin daha fazla kontrol sahibi olabilecek. 

apple pencil ile ilgili görsel sonucu

Teknoloji devi, yeni jenerasyon dijital kaleme kamera da yerleştirebilir

Patent başvurusunda ortaya çıkan bir diğer detaya göre teknoloji devi, yeni dijital kaleme halihazırda var olan sensörlerin yanında bir kamera yerleştirecek. Marka bu detaydan, önceki patent başvurularında da bahsetmiş olsa da yeni özelliğin, hayata geçirildiğinde gelecek nesil “Apple Pencil”ı ne yazıldığını daha kolay algılayabilmesi açısından çok daha akıllı bir hale getireceği düşünülüyor. Tablet yanında akıllı televizyonlar ve “Apple Watch” gibi diğer cihazları destekleme özelliğinin eklenmesi ise kamera eklemesi gibi diğer başvurularda olduğu gibi bu patentte de bahsedilen özellikler arasında. 

Yeni jenerasyon “Apple Pencil”ın, marka tarafından ne zaman görücüye çıkarılacağı ise hala merak konusu.