Arçelik Makine Öğrenimi

12 farklı global markaya sahip olan Arçelik, AWS desteği ile şirket genelinde analitik ve makine öğrenimi hareketi başlatıyor olduğunu duyurdu. Bu hareket kapsamında; tedarik zinciri, bakım, üretim, kalite kontrol ve satış operasyonlarından veriler toplanıp incelendiği ve bu sayede öngörüsel bilgiler elde edildiği ifade edildi. Şirketin, AWS desteği ile kendisini veriye dayalı bir organizasyona dönüştürmeyi hedeflediği belirtildi. 

Ev aletleri üreticisi Arçelik, verimliliği artırmak ve yeni hizmetlerde inovasyon yapmak amacıyla makine öğrenimi ve analitik için bulut sağlayıcısı olarak bir “Amazon.com” şirketi olan AWS (Amazon Web Services)’yi seçtiğini duyurdu. “Beko” ve “Grundig” dahil olmak üzere 12 global markaya sahip olan şirket; bu hamlesiyle kendisini veriye dayalı bir organizasyona dönüştürmeyi, gelişmiş müşteri deneyimi sağlamayı, yeni hizmetler geliştirmeyi ve neredeyse 150 ülkede yürüttüğü operasyonlarında maliyetleri düşürmeyi hedeflediği ifade edildi.  

Aktarılan detaylara göre; ArçelikAWS’nin analitik, bilgi işlem, veri tabanı hizmetleri, Nesnelerin İnterneti (IoT), makine öğrenimi (ML) ve depolama hizmetlerini kullanıyor. Bu sayede, kuruluşu genelinde daha derin görünürlük kazanıyor. Böylece üretim ve kalite kontrol ile ilgili süreçleri optimize etmesinin yanı sıra müşteri hizmetlerinden üretime kadar tüm iş segmentlerinde verimliliği artırmayı amaçlıyor. Arçelik bununla birlikte, AWS desteği ile şirket genelinde bir analitik ve makine öğrenimi hareketi başlatıyor. Bu hareket kapsamında; tedarik zinciri, bakım, üretim, kalite kontrol ve satış operasyonlarından veriler toplanıp inceleniyor. Bu sayede; müşteri memnuniyeti oranlarını değerlendirmek, büyümeyi tahmin etmek ve envanteri yönetmek amacıyla öngörüsel bilgiler elde ediliyor. 

Arçelik, AWS çözümlerini şimdilik Romanya’daki ödüllü çamaşır makinesi fabrikasında kullanıyor

Arçelik AWS

Diğer yandan; Arçelik, AWS tarafından sunulan çözümleri yakın zamanda ‘Dünya Ekonomik Forumu’nun dünyanın en yenilikçi ve gelişmiş üretim tesislerinden bazılarını içeren bir girişimi olan “Global Deniz Feneri Ağı”na dahil edilen, Romanya’daki ödüllü çamaşır makinesi fabrikasında uyguluyor. Şirket, bu çözümleri dünya çapındaki diğer Arçelik fabrikalarında da uygulamaya geçirmek için AWS ile çalışmayı sürdürüyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Ev içinde sebze yetiştirilmesini sağlayan bahçe sistemi geliştirildi

Samsung, Life Unstoppable Etkinliğinde Son Teknoloji Ürünlerini Tanıttı

LG, Bireysel Kullanıma Uygun Giyilebilir Hava Temizleyici PuriCare’i Tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz