ASUS, yeni bir akıllı telefon modelleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Şirketin geliştirmeye devam ettiği yeni cihazı ASUS Zenfone 8 Mini olarak adlandırılacak. 

Tayvan merkezli teknoloji üreticisi ASUS, akıllı telefon pazarındaki gelirini artırmayı amaçlıyor. Şirket her ne kadar akıllı telefon sektöründe öncü bir marka olarak pek anılmasa da bu alanda çalışmalarını sürdürerek gelişmeyi amaçlıyor. Bu bağlamda farklı ürünler üretmeye de gayret gösteren ASUS, birden fazla proje üzerinde yoğunlaşmış durumda.

Aktarılan detaylara göre, ASUS şimdi ise yeni bir ‘mini’ akıllı telefon için çalışıyor. Bünyesinde amiral gemisi gibi güçlü özelliklerin var olacağı düşünülen yeni cihazın Zenfone 8 Mini olarak anılacağı aktarılıyor. 

ASUS Zenfone 8 Mini ‘nin bilinen özellikleri

Zenfone 8 Mini’nin, 6.4 inç boyutunda bir ekrana sahip olan Zenfone 6’dan daha küçük bir ekranla geleceği, ancak 5.5 inç boyutundan daha küçük olmayacağı belirtiliyor. Cihazın diğer tasarım detayları hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor. 

İsminden de anlaşılacağı gibi daha küçük bir ekrana sahip olması beklenen ASUS’un yeni akıllı telefonunun, gücünü Snapdragon 888 veya Snapdragon 870 işlemcisinden alacağı düşünülüyor. Daha küçük bir ekranla gelmesi cihazın tasarruf konusunda da daha başarılı olacağı izlenimini veriyor. 

ASUS Zenfone 8 Mini’nin amiral gemisi bir işlemcinin yanı sıra kamera noktasında da güçlü olacağı aktarılan detaylar arasında yer alıyor. En az 30 W hızlı şarj desteğiyle gelmesi beklenen cihazın fiyatının da daha uygun olacağı düşünülüyor.

ASUS’un yeni ‘mini’ akıllı telefonunun çıkış tarihi ya da fiyatı hakkında henüz elde edilen bilgiler arasında bulunmuyor. Ancak geçen yıl tanıtılan Zenfone 7 ve Zenfone 7 Pro’nun Zenfone 6’dan üç ay sonra duyurulması ASUS’un yeni serisini de çok beklemeden satışa çıkarabileceği ihtimalini göz önüne getiriyor. Tahminler, ASUS Zenfone 8 serisinin bu yılın ilk yarısında çıkacağı yönünde. Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Apple, ‘iPhone 12 Mini’nin Üretimini Durdurmayı Planlıyor 

Sony, Yeni Xperia Compact Telefonuyla iPhone 12 mini ile Rekabet Edecek

iPhone 12 Mini kamera ve PUBG performansı nasıl? iPhone 12 Mini detaylı inceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz