Amazon’un geçen sene tanıttığı ‘Amazon One’ teknolojisi stadyumlarda ve eğlence mekanlarında kullanılacak. Avuç içi ödeme sistemi olan Amazon One teknolojisi şirketin Whole Foods ve kendi kasiyersiz mağazalarında halihazırda kullanılıyor. 

ABD merkezli teknoloji şirketi Amazon, geçen sene Amazon One isimli avuç içi ödeme sistemini tanıtmıştı. Şirketin söz konusu yeni teknolojisi ile kullanıcıların ödeme yapmak için sadece avuç içlerini göstermeleri yetiyordu. Whole Foods ve Amazon’un kasiyersiz mağazalarında kullanılan teknolojinin şimdi ise spor, müzik ve diğer canlı eğlence mekanlarında kullanılacağı açıklandı.

Etkinliklerde bilet gösterme tarih olacak

Amazon One teknolojisi sayesinde mekanlara girmek için bilet göstermeye ihtiyaç kalmayacak. Amazon One, bugün Denver’daki Red Rocks Amphitheatre’da tanıtılacak olan biletleme şirketi AXS tarafından dağıtılacak biletleme kaidelerinin bir parçası olarak sunulacak.

Söz konusu teknoloji aracılığıyla mekanlara girmek için, katılımcılar, girmeden hemen önce özel bir istasyonda bir veya iki avuç içi kaydedecek. Bu sayede, kullanıcıların bir bilet göstermelerine gerek kalmadan etkinliğe ve gelecekteki AXS etkinliklerine girmeleri sağlanacak. Amazon, kayıt işleminin yalnızca bir dakika sürdüğünü ve sistemin şirketin özel olarak oluşturulmuş algoritmalarını kullanarak benzersiz bir avuç içi imzası oluşturduğunu söylüyor. Kullanıcılar avuç içi imzalarını oluşturduktan sonra bir mekana girmek için sadece birkaç saniye süren avuç içi imzalarını tanıtacak. 

İlk kez bir mekana girmek için kullanılacak

Amazon yaptığı açıklamada, “Amazon One hizmetinin Amazon ve Whole Foods Market mağazalarının dışında ve bir eğlence mekanına giriş için ilk kez sunulduğunu” söyledi. Şirket ayrıca avuç içi tarama teknolojisini daha fazla yerde başka amaçlar için kullanılabilir hale getirmeyi dört gözle bekliyor. “Giriş hatlarının uzun ve zaman alıcı olabileceği diğer yerlere genişleme potansiyeli konusunda heyecanlıyız” diye ekledi. Pandemi nedeniyle temassız çözümlere yönelik artan bir talep olduğundan (teknolojinin yalnızca kullanıcıların avuçlarını bir sensörün üzerine getirmesine ihtiyacı var) bu er ya da geç gerçekleşebilir.

İlginizi Çekebilir:

Amazon’da Yeni Dönem: Jeff Bezos, Bugün Şirketin CEO Koltuğunu Andy Jassy’ye Devrediyor! 

Amazon, Avuç İçi Ödeme Sistemi Amazon One’ı Tanıttı

En iyi OLED TV? Sony Bravia XR A90J OLED TV inceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz