Tenet Gişe Hasılatı

Christopher Nolan’ın kısa bir süre önce vizyona giren ‘Tenet’ isimli yeni filminin dünya genelindeki gişe hasılatı, 300 milyon doları geçti. Aktarılan detaylara göre Çin, 65.5 milyon dolarla filmin en yüksek hasılat yaptığı ülke oldu.  

Dünyaca ünlü yönetmen Christopher Nolan’ın kısa bir süre önce gösterime giren ‘Tenet’ isimli yeni filminin dünya genelindeki gişe hasılatı307.1 milyon dolara ulaştı. Aktarılan detaylara göre Çin, 65.5 milyon dolarla filmin en yüksek hasılat elde ettiği ülke oldu. ABD’de şu ana kadar gişeden 45.1 milyon dolar gelir elde eden yapım, Birleşik Krallık’ta ise 20.9 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Listede Birleşik Krallık’ı; 20 milyon dolarla Fransa, 16.1 milyon dolarla Almanya ve 15.9 milyon dolarla Japonya takip etti.  

Filmin ABD pazarı dışında vizyona girdiği 58 pazardaki toplam gişe hasılatının, 262 milyon dolar olduğu ifade edildi. Diğer yandan ‘Tenet’, COVID-19 salgını nedeniyle yapılan karantina ve sosyal izolasyon çalışmaları kapsamında sinemaların kapatılması sonrası vizyona giren ilk filmlerden biriydi. Film, ABD’de ilk haftasında yalnızca 20.2 milyon dolar gelir elde etmişti. Dünyaca ünlü yönetmenin yeni filmi, bu nedenle 2006 yılında gösterime giren ‘The Prestige’den sonra en düşük gelirle açılış yapan Nolan filmi olmuştu. Yapımın, bu haftaki bilet satışlarında da bir önceki haftaya kıyasla yüzde 21’lik gelir düşüşü yaşadığı belirtildi. 

Tenet’ Filminin Konusu  

Tenet Konusu

‘Tenet’ filminin konusu, dünyayı büyük bir tehlikeden kurtarmak için savaşan bir kahramanın etrafında gelişiyor. Gerçek zamanın ötesinde bir yerde uluslararası bir casusluk görevini yerine getirmeye çalışan kahraman, dünyayı kurtarabilmek için savaşmak zorunda kalıyor. Üçüncü Dünya Savaşı’ndan daha büyük bir tehlikeyi durdurmaya çalışan kahraman, casusun alacakaranlık dünyasında zorlu bir yolculuğa çıkıyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Nolan’ın Merakla Beklenen Filmi Tenet ’in Vizyon Tarihi, 12 Ağustos’a Ertelendi

Sony, Epic Games İçin 250 Milyon Dolarlık Bir Yatırım Yaparak Yüzde 1.4 Hisse Aldı

Fortnite, Christopher Nolan İmzalı ‘İkonik’ Bir Filmi Ücretsiz Yayınlayacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz