Blizzard Oyun Güncellemeleri

Blizzard, ‘BlizzCon.com’ üzerinden online olarak gerçekleşen ücretsiz ve herkese açık topluluk etkinliğinde oyun güncellemeleri ve yeni oyunlarını duyurdu. ‘Diablo II: Resurrected’, ‘Blizzard Arcade’ koleksiyonu, ‘World of Warcraft Classic’ ve ‘Hearthstone’ genişleme paketleri, oyun tutkunları tarafından en çok ilgi gören duyurular arasında yer aldı.  

Blizzard Entertainment’ın, her yıl düzenli olarak topluluğu ve oyun dünyasını onurlandırmak hedefliyle gerçekleştirdiği topluluk etkinliğinin tamamen sanal ortamda gerçekleşen versiyonu ‘BlizzConline’ geçen hafta hayata geçirildi. ‘BlizzCon.com’ üzerinden gerçekleşen etkinlikte Blizzard, oyun güncellemeleri ve yeni oyunlarını duyurdu. Etkinliğin açılış töreninde şirket başkanı J. Allen Brack ve Blizzard ürünlerinin geliştirici liderleri, geçen yılı gözden geçirdi ve şirketin geleceğe dair planlarını açıkladı. Diablo II: Resurrected’, ‘Blizzard Arcade’ koleksiyonu, ‘World of Warcraft Classic’ ve ‘Hearthstone’ genişleme paketleri, oyun tutkunları tarafından en çok ilgi gören duyurular arasında yer aldı. 

Diablo II, ‘Resurrected’ sürümü ile geri dönüyor! 

Diablo II Resurrected

Blizzard etkinliğinde duyurulan yeni oyunlar ve oyun güncellemeleri ise şu şekilde:

  • Gelmiş geçmiş en başarılı PC oyunlarından biri Diablo 2, ‘Resurrected’ sürümü ile geri dönüyor. Blizzard’ın klasik aksiyon rol yapma oyunu ve onun ödüllü genişleme paketi ‘Lord of Destructionın eski oyuna sadık kalınarak yeniden geliştirilen sürümü, ilerleyen aylarda Windows PC’nin yanı sıra ilk kez konsollara geliyor. PC oyuncuları, yakında gerçekleşecek test aşamasına katılma şansı için ‘www.diablo2.com’ adresini ziyaret ederek kayıt olabiliyor. 
  • Ayrıca Blizzard karanlık bir sinematik tanıtım ve yeni bir oynanış videosuyla ‘Diablo IV‘ün yeni oyuncu sınıfı ‘Rogue (Düzenbaz)‘ı da paylaştı. Düzenbaz’ın; hızlı, ölümcül ve hareketli bir sınıf ve görülmemiş bir esnekliğe sahip olduğu ifade edildi. ‘Düzenbaz’ oyuncularının, düşmanlarına saldırmak ya da onları tuzağa düşürmek için pek çok farklı seçeneğe sahip olduğu belirtildi. Ayrıca zehirler, gölge büyüleri ve özel tekniklerle çatışma becerilerinin artırılabileceğinin de altı çizildi. 
  • Popüler ücretsiz dijital kart oyunu ‘Hearthstone‘un Grifon Yılı da gelecek haftalarda oyuncularla buluşacak. Ayrıca yeni ‘Hearthstone’ yılında oyuna, köklü değişiklikler getirecek kartlardan oluşan yeni bir ‘Core (Ana) Set’ ve oyuncuların özgün ‘Hearthstone’ kartlarının 2014’te yayınlanmış halleriyle desteler kurup rekabet etmesine olanak tanıyacak yeni ‘Klasik’ oyun formatı da eklenecek. 
  • Grifon Yılı’yla birlikte 2021’in ilk ‘Hearthstone’ genişleme paketi ‘Forged in the Barrens’ da oyun-severlerin beğenisine sunulacak. Paket, milyonlarca maceracının efsanelerini yazmaya başladığı simgeleşmiş ‘World of Warcraft’ bölgesinden ilham alacak ve ‘www.playhearthstone.com’ üstünden ön siparişle alınabilecek.
  • Yılın ilerleyen aylarında Blizzard, oyuncuların ‘Warcraft’ evreninden pek çok kudretli karakteri toplayıp onlara taktiksel savaşlarda seviye atlattıkları, tek oyunculu ve rekabet merkezli bir oyun modu olan ‘Hearthstone Mercenaries‘i de çıkaracak. 
  • ‘World of Warcraft’ için ise Blizzard, kısa süre önce çıkanShadowlands genişleme paketi için sonraki aylarda gelecek ilk büyük içerik güncellemesi olan ‘Chains of Domination’ı duyurdu. Ayrıca bu paketle birlikte, yepyeni bir bağış yoldaşı (charity pet) programı düzenleneceği açıklandı. Aktarılan detaylara göre; bağış hedeflerine ulaşıldıktan sonra tüm modern ‘Wow’ oyuncuları, maymun ‘Bananas’ ve tembel hayvan ‘Daisy’ olmak üzere iki farklı yoldaşa erişebilecek. Bunların yanı sıra Blizzard, sevilen ‘World of Warcraft genişleme paketinin özüne sadık kalarak yeniden geliştirilen sürümü ‘Burning Crusade Classic’i de sonraki aylarda çıkacak. ‘Burning Crusade Classic’, oyuncuların ‘World of Warcraft’ aboneliklerine hiçbir ek ücret gerekmeden eklenecek.
  • Blizzard’ın Windows PC’deki (Battle.net) yıldönümü temalı ‘Kutlama Koleksiyonu’nun ve konsollardaki ‘Blizzard 30. Yıl Koleksiyonu’nun bir parçası olarak veya yine konsollarda tek başına alınabilecek ‘Blizzard Arcade Koleksiyonu’ ise Blizzard’ın popüler konsol oyunları ‘The Lost Vikings’, ‘Rock N Roll Racing’ ve ‘Blackthorne’un modern platformlar için iyileştirilmiş dijital sürümlerini içerecek.

Altı ayrı kanalda düzenlenen etkinlikte, Blizzard ürünleri ayrıntılı bir şekilde incelendi

Blizzard Ürünleri

Diğer yandan; altı ayrı kanalda düzenlenen etkinlikte, Blizzard ürünleri ayrıntılı bir şekilde incelendi. Ayrıca şirketin popüler takım tabanlı nişancı oyununun merakla beklenen devam oyunu ‘Overwatch 2’nin ve yakında mobile çıkacak çok oyunculu aksiyon rol yapma oyunu ‘Diablo Immortal’ın geliştirme süreçlerinin perde arkası da paylaşıldı. Blizzard, ‘Diablo Immortal’ın bölgesel test sürecinin ilk aşamasının kısa süre önce tamamladığına işaret etti. Test katılımcılarından oldukça olumlu tepkiler aldığını belirten şirket, gelecek aylarda daha fazla test gerçekleştirmeyi planladığının da altını çizdi.  

Bununla birlikte; etkinliğe katılım sağlayan izleyiciler, e-spor gösteri maçlarına da tanıklık etti. Maçlarda ‘StarCraft’ ve ‘StarCraft II’nin profesyonel oyuncuları, karşı karşıya geldi ve mevcut ‘Overwatch Ligi’ şampiyonu San Francisco Shock; profesyonel oyunculardan, topluluğun tanıdık yüzlerinden ve çok daha fazlasından oluşan bir rüya takımıyla mücadele etti. Ayrıca ‘BlizzConline’, tıpkı canlı gösteride olduğu gibi Blizzard’ın oyunlarına hayat vermeye yardımcı olan kişilerin yaratıcılıklarını ve becerilerini de gözler önüne serdi. Sanatçılar, müzisyenler, seslendirme sanatçıları, içerik üreticileri ve yayıncıları içeren birden fazla panelin yanı sıra; yetenekli ‘cosplayer’lar, hikaye anlatıcıları ve Blizzard topluluğundaki diğer sanatçılar da ‘BlizzCon’da yer aldı.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Blizzard, Popüler Oyunu Overwatch’u Ücretsiz Sunuyor

Blizzard’ın Eski Geliştiricileri ‘Dreamhaven’ Oyun Stüdyosunu Kuruyor!

Blizzard, World of Warcraft: Shadowlands PC Sistem Gereksinimleri Bilgisini Güncelledi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz