Geçen yıl birincisi kutlanan 24 Ocak Uluslararası Eğitim Gününde bu yıl BMW çok güzel açıklama yaptı. BMW yaptığı duyuruda 2025 yılına kadar dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan 1 milyon çocuk ve gencin eğitim imkanlarına ulaşmasını sağlayacağını açıkladı. 

UNESCO’nun açıkladığı üzücü verilere göre dünya üzerinde 260 milyon çocuk hala eğitim olanaklarına ulaşamıyor. Geçen sene birincisi yapılan 24 Ocak Uluslararası Eğitim Gününde bu yıl BMW‘den çok güzel bir açıklama geldi. BMW, gençlerin ve çocukların çok daha güzel hayat şartlarına ulaşmaları için eğitim yardımlarında bulunan bir şirket. Bu yıl 24 Ocak Uluslararası Eğitim Günü kapsamında Almanya merkezli otomotiv şirketi BMW, 2025 yılına kadar 1 milyon çocuk ve gencin eğitim programlarına ulaşımını sağlayacağını açıkladı.

BMW eğitim desteği

BMW bu yardım kampanyasını tek başına yürütmeyecek. Dünya çapında eğitim yardımı oluşturan kuruluşlarından yardım alacak olan BMW, dünyanın her yerinde çocukların ve gençlerin eğitimi için yardım projelere katılmayı amaçlıyor. UNESCO (Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü) ile birlikte bu projeyi yürütecek olan BMW bu yardımının dışında şimdiye kadar 400 bin çocuğun eğitim hayatına dokunduğunu açıkladı. Aynı zamanda BMW çocukların ve gençlerin bilim alanına yönelmelerini teşvik eden bağımsız forumlara da katılıyor. Bu güzel açıklama sonrası BMW yönetim kurulu üyesi İlka Horstmeier ‘’Eğitim geleceğimizin şekillendiren ve ekonomiye yön veren bir motordur’’ açıklamasında bulundu. Umarız çok daha fazla şirket dünya çocuklarının eğitimi için elini taşın altına sokar. 

BMW Grouup’tan iNEXT için 400 Milyon Euro’luk Yatırım

BMW yeni aracıyla, Tesla Cybertruck’ın kırılmaz camlarına gönderme yaptı