Güney Kore merkezli teknoloji şirketi LG son dönemde telefon satışlarında düşüş yaşıyor olsa bile pes etmiş durumda değil. Yeni modellerini çıkarmaya ve eski modellere geç olsa da güncelleme vermeye devam ediyor. LG, Android 10 tabanlı ara yüzü LG UX 9.0 güncellemesi alacak cihazları ve tarihleri açıkladı. 

Cep telefonu satışında Güney Koreli Samsung’un yanında oldukça düşük satış rakamlarına ulaşabilen Güney Koreli LG akıllı cep telefonlardan pes etmiş değil. Ülkemizde uygun fiyatlı G2 modeliyle fazlasıyla ses getiren LG şimdilerde ise ülkemizde akıllı cep telefonları konusunda en az konuşulan markalardan biri haline geldi. Yazılım güncellemesi noktasında yavaş kalan LG, yavaş olsa bile bu sene içerisinde Android 10 tabanlı LG UX 9.0 güncellemesi alacak cihazlarını açıkladı. LG İtalya tarafından açıklanan tarihte, adı geçen modellerin tüm Avrupa’da güncelleme alması bekleniyor.  

En yakın zamanda güncelleme alacak olan LG cep telefonu LG V50 ThinQ. LG markasının üst seviye cep telefon serisinden olan V serisinin çıkan son modeli olan V50’nin 2020 yılının ilk çeyreğinde güncelleme alması bekleniyor. 

LG’nin kapaklı telefon kılıfına benzeyen özel bir aparatı ile çift ekranlı bir cep telefonuna dönüşen G8X ThinQ, 2020 yılının ikinci çeyreğinde Android 10 güncellemesi alacak. 

LG, 2020 yılının 3. çeyreğinde ise LG G7 ThinQLG G8S ThinQ ve LG V40 ThinQ modellerine güncelleme verecek ve LG son dönemde çıkardığı üst seviye cep telefonlarına 2020 bitmeden Android 10 güncellemesi sağlamış olacak. 

2020 yılının son çeyreğinde ise LG, giriş ve orta seviye cep telefonlarına yani LG K40S, LG K50S, LG K50 ve LG Q60 modellerine Android 10 güncellemesi sunacak.  

LG Electronics CES 2020’de aldığı ödüllerle rekor kırdı

Samsung Galaxy Z Flip’in teknik özellikleri sızdırıldı

LG’nin 60 bin dolarlık kıvrılabilen televizyonu