Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Facebook Covid-19 önlemleri kapsamında çalışanlarının 2020 yılı sonuna kadar evden uzaktan çalışma sistemini sağlamayı düşünüyor. Ayrıca, sosyal medya devi Temmuz’dan önce ofislerini açmayı düşünmüyor.

Sosyal medya devi Facebook sözcülerinden biri The Verge’e verdiği bilgiye göre şirket çalışanların çoğunu 2020 sonuna kadar evden uzaktan çalışma sisteminde devam ettireceklerini söyledi. CNBC’nin verdiği habere göre de şirket CEO’su Mark Zuckerberg‘in bugünlerde açıklama yapması bekleniyor.

Facebook uzaktan çalışma kararını niye aldı?

Şirket, aldıkları kararda çeşitli faktörlerin bulunduğunu söylüyor. Bunlardan önemli olanlar; halk sağlığı kurumlarından gelen bilgiler ve hükümetin yaptığı açıklamalar. Ayrıca, Kaliforniya Hükümeti valisi Gavin Newsom tarafından özetlenen çok aşamalı bir süreçte bazı sosyal mesafeli kuralları hafifletmeye başlıyor.

Facebook çalışanları bizim ülkemizde de olduğu gibi Mart ayından bu yana evden çalışıyorlar. Çalışanlarına saatlik ücret ödemeye devam eden Facebook, ayrıca personelin azaltılması, kapanan ofisler ve hastalık nedeniyle çalışamayanlara da ücretlerini ödeme devam ediyor.

Geçen ay Zuckerberg yaptığı açıklama ile Haziran 2021’e kadar 50 kişiden fazla katılımlı fiziksel aktiviteleri iptal etmişti. Bu sonbaharda gerçekleşecek olan Oculus Connect VR konferansı da dahil olmak üzere artık yalnızca çevrimiçi etkinlikler yapılacak. İşlerini uzaktan yapamayan çalışanlar için Zuckerberg Nisan ayında “Çalışanlarımızın bir süre ofislerimizde olmasını beklemiyoruz” açıklamasını yapmıştı.

Sosyal medya devi COVID-19 virüsünün yayılmasıyla çalışanlarını korumak için uzaktan çalışma sistemini devreye sokan ilk teknoloji şirketi olduğu için, Facebook‘un aldığı 2020 yılı sonuna kadar evden çalışmaya devam kararının teknoloji şirketleri ve diğer şirketler tarafından da uygulanması bekleniyor.

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlginizi Çekebilir:

Facebook Türkiye’de Üçüncü Taraf Haber Doğrulama Programı İçin Doğruluk Payı ile İş Birliği Yaptı

Çalınan Facebook Adresi Nasıl Geri Alınır? İşte Yöntemler

Facebook, Bünyesine Google Fotoğraflar’a Video ve Fotoğraf Aktarma Özelliği Ekledi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz