CryTek oyun firmasının yakın zamanda piyasaya süreceği düşünülen Crysis Remastered’ın lansman fragmanı ve oyun içi ekran görüntüleri sızdırılmıştı. Yaşanan son gelişmelere göre ise Crysis Remastered oyununun çıkış tarihi, grafik geliştirmesi nedeniyle ertelendi. 

Crysis Remastered’ın fragmanı ve oyun içi ekran görüntüleri, kısa bir süre önce Reddit üzerinden sızdırılmıştı. CryTek ise resmi Twitter hesabı üzerinden oyunla ilgili açıklama yapmış ve oyunun fragmanının paylaşılacağını, ancak bunun yakın zamanda gerçekleşmeyeceğini belirtmişti. Şirket ayrıca, oyunun yoğun ilgi aldığını ve bu ilginin karşılığını vermek için var gücüyle çalışacaklarını ifade etmişti.

Yaşanan son gelişmelere göre ise Crysis Remastered oyununun tanıtımı, grafik geliştirmesi nedeniyle ertelendi. Erteleme kararından önce belirlenen tanıtım tarihi, 1 Temmuz’du. Tanıtım için Reddit’te sızdırılan fragmanın gösterileceği tahmin ediliyordu. Oyunun çıkış tarihi de bu ertelemeyle birlikte daha ileri bir tarihe atılmış oldu. Dolayısıyla oyunun sistem gereksinimleri ile ilgili detaylar, çıkış tarihi ve grafiklerde ne gibi değişikliklerin yapılacağı henüz bilinmiyor.

Crysis Remastered Fragmanı

Crysis Remastered Fragmanı

Diğer yandan Crysis serisinin, oyun tutkunları tarafından oldukça sevilen bir seri olduğu da biliniyordu. Şirket, üçlemenin her oyununda grafikleri sürekli geliştirip zamanın şartlarının üzerine çıkmaya çabalamıştı. Serinin son oyunu Crysis 3’ün bile, hala günümüz grafiklerini yakalayabilecek ölçüde olduğu ifade ediliyordu. Crysis Remastered fragmanı ise şu şekilde:

Crysis oyunları, CryTek tarafından üretilmiş olan CryEngine oyun motoru ile geliştiriliyor. Söz konusu oyun motoru, grafik anlamında yüksek bir performans vadediyor. Yine de piyasada çok sık kullanılan bir oyun motoru olmadığı da biliniyor.

Güncel olarak piyasada, CryEngine oyun motorunun 4. nesil sürümü kullanılıyor. 4. nesil sürüm ile geliştirilen oyun örnekleri arasında; “Kingdom Come: Deliverance”, “Homefront: The Revolution” ve “Star Citizen” gibi oyunlar da yer alıyor. Özellikle “Kingdom Come: Deliverance” oyununun grafikleri, pek çok oyun tutkununun beğenisini topluyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Crysis Remastered Oyununun Lansman Fragmanı ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Epic Games ‘in Haftaya Oyunculara Vereceği 2 Ücretsiz Oyun Açıklandı!

Minecraft Dungeons: Jungle Awakens DLC İçeriğinin Çıkış Tarihi Belirlendi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz