Rapora göre, Deutsche Telekom Avrupa’nın en değerli telekom seçildi

Deutsche Telekom’un (DT) Avrupa’nın en değerli telekom markası olduğu açıklandı. Brand Finance’in paylaştığı rapor göre, DT, bir önceki yıl 51,1 milyar dolar olan marka değerini, yüzde 18’lik bir artışla 60,2 milyar dolara yükseltti. Değerdeki bu yükseliş, Deutsche Telekom’u Brand Finance Global 500 listesinde, dünyanın en değerli markaları arasında ikinci sıraya yükselmesini sağladı.

Deutsche Telekom dünyanın en değerli 20 markasından biri

Brand Finance uzmanları, DT’yi Avrupa’nın açık ara en değerli telekomünikasyon markası olarak listeliyor. Araştırmaya göre Deutsche Telekom Grup, dünyanın telekom şirketleri arasında Verizon’un arkasında ve AT&T ve China Mobile’ın önünde ikinci sıraya yükseldi. Ayrıca dünyanın önde gelen Alman şirketleri arasında Mercedes-Benz’in ardından ikinci sırada yer alıyor. Dünyanın en değerli markası Apple, Amazon ve Google’ı geride bırakıyor. Uzmanlar, genel sıralamada Deutsche Telekom’u 17. sıraya koydu.

Konuya ilişkin bir değerlendirme Deutsche Telekom Türkiye Genel Müdürü Sinan Kılıçoğlu, “Bu değerli markanın rüzgarını arkamıza alarak son iki yılda yıllık yüzde 25’lik bir artışla önemli bir büyüme yakaladık. Türkiye’nin en değerli kurumlarına Deutsche Telekom teknoloji çözümlerimizi sunuyoruz. Türkiye’de 5G mobil teknolojilerinin kullanılmaya başlamasıyla, iş ortaklarımızla çok daha büyük projelere imza atmaya hazırlanıyoruz” dedi.

Büyümedeki artış teknolojik gelişmelere bağlanıyor

Brand Finance her yıl dünyanın en değerli markalarını belirliyor. İngiliz danışmanlık şirketi, Deutsche Telekom’un marka değerindeki bu önemli artışı, olumlu ekonomik ve teknolojik gelişmelere bağlıyor. Bu artış, özellikle ABD’deki başarılı iş akışının ve yüksek müşteri büyümesinin katkısı ile gerçekleşti. Buna ek olarak, Deutsche Telekom Grup, ağ kalitesine, dijital teknolojilere ve müşteri hizmetlerine yapılan sürdürülebilir yatırımlarla ve markaya kattığı dinamizmle daha yukarıda değerlendirilmeyi hak etti. Deutsche Telekom ayrıca 5G mobil teknolojisinin ve fiber optik ağlarının kullanıma sunulmasındaki hızlı ilerlemesi sayesinde yeni gelir beklentileri geliştirmeye hazırlanıyor.

Görsel: Sinan Kılıçoğlu, Deutsche Telekom Türkiye Genel Müdürü

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz