digiturk internet

Digiturk, 2020 yılında internet servis sağlayıcılığı hizmeti de vermeye başlayacak. Özellikle Süper Lig maçlarının yayın hakkını elinde bulundurmasıyla tanınan Digiturk bu sene içerisinde başlatacakları hizmet hakkında açıklamalarda bulundu.

Digiturk ve beIN Media Group Üst Yöneticisi (CEO) Yousef Al-Obaidly, 3 yılda Digitürk’e 2 milyar dolardan fazla yatırım yaptıklarını belirterek, “Türkiye’ye yatırımımıza devam edeceğiz. 2020 yılında internet servis sağlayıcı hizmeti de sunmaya başlayacağız. Digiturk aboneleri hem kaliteli içeriğe sahip olacak, hem tv kanallarını izleyecek, aynı zamanda internet hizmetini de Digiturk’ten alabilecekler.” dedi.

Türkiye Süper Ligi’nin resmi yayıncısı Digiturk’ün ve çatı şirketi beIN Media Group CEO’su Yousef Al-Obaidly ve Digiturk Spor İçeriklerinden Sorumlu Grup Başkanı Saad Saleh Al-Hudaifi, Katar’ın Doha kentinde bulunan beIN Media Group’un merkez üssünde Türk gazetecilerle bir araya geldi.

beIN Media Group olarak 43 ülkede operasyonlarının olduğunu dile getiren Al-Obaidly, beIN Media Group’un dünyanın en büyük eğlence ve spor içerik sağlayıcılarından biri olduğunu aktardı.

Türkiye’deki odak noktamız, müşteri deneyimini geliştirmek

Al-Obaidly, Digiturk’ün potansiyelini maksimum seviyede ortaya çıkarabilmek için şirketi yeniden yapılandırdıklarını belirterek, bunun kendileri için önemli sorunlardan biri olduğunu anlattı.

Türkiye’deki odak noktalarının, müşteri deneyimini geliştirmek olduğunu aktaran Al-Obaidly, Türkiye’deki müşterileri ile aralarında kaliteye dayalı güven ilişkisi yaratma amacında olduklarını, bu çerçevede kaliteye ciddi yatırım yaptıklarını söyledi.

beIN CONNECT’in içerik kalitesini artırmaya devam edeceğiz

beIN CONNECT’in içerik kalitesini artırmaya devam edeceklerini bildiren Al-Obaidly, “Hali hazırda Digiturk, stüdyo programları, belgeseller gibi orijinal içerikler üreten bir şirket, buraya bir de Türk dizileri gibi yerli içerikleri ekleyeceğiz. Böylece beIN CONNECT’in eğlence içeriğini daha da zenginleştireceğiz.” diye konuştu.

Al-Obaidly, Türkiye’nin ev sahipliği yapacağı Şampiyonlar Ligi finalini anımsattı.

Final maçını, içinde helikopterli kameraların da olduğu 45 adet 4K kamera ile kendilerinin yayınlayacağını aktaran Al-Obaidly, Türkiye’nin yayıncılık tarafındaki yetenek ve kapasitesini dünyaya göstermek amacında olduklarını dile getirdi.

Al-Obaidly, futbolun tüm dünyada çok önemli bir içerik olduğuna dikkati çekerek, “Futbol yatırımlarımıza devam edeceğiz. Ayrıca Türkiye Süper Ligi’nin uluslararası bilinirliğini artırmak için de çalışmayı sürdüreceğiz. Şu an Türkiye Süper Ligi’ni 110 ülkede yayınlıyoruz, Türk futboluna katkı sağlamaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Korsan yayın, önümüzdeki en önemli sorunlardan biri

Digiturk ve beIN Media Group CEO’su Yousef Al-Obaidly, korsan yayının kendileri için en önemli sorunlardan biri olduğuna dikkati çekerek, fikri mülkiyet hakkının korunmasının önemli olduğunu dile getirdi.

Korsanla ciddi şekilde mücadele edilmesi gerektiğini beilirten Al-Obaidly, ortaya çıkan kayıplardan, devletin, yayıncı kuruluşun, kulüplerin zarar gördüğünü anlattı.

Yousef Al-Obaidly, “Telif haklarının, tüm paydaşların iş birliği ile korunması gerektiğini düşünüyoruz. Korsan spor içeriği ile mücadele etmek için, hızlı ve birlikte hareket etmek, önlemler almak lazım. Biz bunun için dünyada ve Türkiye’de en üst düzeyde mücadele ediyoruz. Tüm paydaşların desteğine ihtiyacımız var. Bu, bizim işimizin çok önemli bir parçası, bu yüzden bizim için bir öncelik.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’ye ve Digiturk’e katkı sağlamaya devam edeceğiz

Toplantı sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yousef Al-Obaidly, Türkiye’ye yaptıkları yatırımlara yönelik soru karşısında, Türkiye’ye ve Digiturk’e katkı sağlamaya devam edeceklerini söyledi. Digiturk internet ile de söz konusu katkıya devam edeceklerini açıkladı.

Al-Obaidly, Türkiye’ye şu ana kadar çok fazla yatırım yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:

3 yılda Digitürk’e 2 milyar dolardan fazla yatırım yaptık. Öncelikle bir vizyonunuz, stratejiniz olmalı ve bu stratejiyi uygulayacak kaynaklarınız olmalı. Biz de uluslararası bir şirket olarak Türkiye’deki yatırımımıza böyle bakıyoruz. Bir vizyonumuz var Türkiye’ye geldik, bir stratejimiz var onu uyguluyoruz ve bunu yapabilecek sermaye gücüne de sahibiz.

Dolayısıyla Türkiye’ye yatırım yapmaya devam edeceğiz ancak bu yatırımımızın geri dönüşünü henüz alabilmiş değiliz, fakat bu ikinci planda. Biz bir risk sermayesi şirketi değiliz. Yatırım yapıp bunun kısa vadede karşılığını alıp çıkan bir şirket değiliz, uzun vadeli bir yatırımcıyız, Türkiye’ye de bu vizyon kapsamında geldik, uzun vadeli bir yatırımcı olarak geldik ve yatırım yapmaya devam edeceğiz. 43 ülkede faaliyet gösteren bir şirketiz, Türkiye faaliyet gösterdiğimiz ülkelerden biri.

Sadece işim gereği değil, kişisel olarak da Türk futbolunu yakından takip ediyorum

İçeriğin kalitesinin kendileri için çok önemli olduğuna dikkati çeken Al-Obaidly, şu değerlendirmelerde bulundu:

İçeriğin değerinin korunması önemli. Daha fazla izlenmesi için, daha duygusal içerikler, fanatikçe yorumlar yapılan programlar hazırlarsak, belki daha fazla izleniriz ama biz bunu yapmayız. Rekabet edilmeli ama centilmenlikten şaşılmamalı. Türk futbolu ile ben yakından ilgileniyorum.

Sadece işim gereği değil, kişisel olarak da Türk futbolunu yakından takip ediyorum. Ne olursa olsun, programımız ister izlensin izlenmesin, Türk futboluna saygı duyacağız, tarafsızlığımızdan hiç bir şekilde taviz vermeyeceğiz. Ekranlarımızda da insanları birbirine düşüren yorum ve içeriklere izin vermeyeceğiz.

Al-Obaidly, toplantının ardından gazetecilere merkez stüdyoları gezdirdi ve yapılan yayınlar hakkında bilgi verdi.

APPLE HİSSEDARLAR TOPLANTISI 2020 – KATILAN TEK TÜRK TEKNO SAFARİ EKİBİNDEN CEMAL TAŞHAN OLDU