Twitter artık, iOS ve Android uygulamalarında fotoğrafların tam boyutlu olarak görülmesine izin veriyor. Ana sayfadaki fotoğraf önizlemeleri artık orijinal en boy oranında görülecek. 

Sosyal medya platformu Twitter, bünyesine yeni özellikler eklemeye ve uygulamanın kullanım deneyimini iyileştirmeye çalışıyor. Bu bağlamda pek çok yenilik üzerinde çalışan şirket, şimdi ise geçen aylarda test ettiği bilinen bir özelliğini aktif etti. 

Twitter’ın hem iOS hem de Android uygulamaları için mart ayında yeni bir özellikler üzerinde çalıştığı biliniyordu. Küçük bir iOS ve Android kullanıcı kitlesi ile test edilmeye başlayan bir özellik güncel olarak ana sayfa akışında daha az yer kaplaması için tweet’lere eklenen fotoğrafları otomatik olarak kırpılmasının önüne geçiyordu. Test grubundaki kullanıcılar, fotoğrafların orijinal boyutuyla önizleme yapıldığını belirtiyordu. Yeni özelliğin yakın zaman sonra tüm kullanıcılar için aktif edileceği bilgisi paylaşılmıştı. Twitter, tüm iOS ve Android kullanıcıları için özelliği aktif etti. 

Twitter ’da fotoğraflar artık tam boyutlu görüntülenecek

Twitter’ın yeniliği küçük ama anlamlı bir değişiklik. Şirketin bu yeniliği sayesinde, ana sayfa akışındaki 16:9 oranında otomatik kırpılan fotoğrafların yarattığı tek düzelik artık son buluyor. Twitter, tweet’lere eklenen fotoğrafları kırparak ayrıca, daha fazla tweet görülmesine imkan tanıyordu. Ancak önceki sistemdeki algoritma daha önce pek çok kez eleştirilerin odak noktası haline gelmişti. Hatta Twitter’ın kullandığı algoritmanın ırkçı olduğu ve siyah yüzler yerine beyaz yüzleri daha fazla öne çıkardığı iddia edilmişti. Halihazırda başında bu tarz bir söylem olan şirket algoritmasını değiştirerek, iddiaları da hafifletecek. 

Twitter’ın aktif ettiği bu özellik görüntü ve fotoğraf konusunda test ettiği iki özellikten birisiydi. Şirket nisan ayının sonunda ise hem Android hem de iOS platformundaki Twitter kullanıcıları için 4K fotoğraf desteğini kullanıma sunmuştu. Her iki işletim sistemindeki kullanıcıların da artık, Twitter’da 4K fotoğraflar yükleyebileceği ve 4K çözünürlükteki fotoğrafları görüntüleyebileceği ifade edilmişti. Şirket, bu sayede Twitter akışının çok daha iyi görüneceğinin de altını çizdi. 

İlginizi Çekebilir:

Twitter, Reklamsız İçerik Okuma Deneyimi Sunan ‘Scroll’ İsimli Platformu Satın Aldı! 

Twitter, Sohbet Odası Özelliği ‘Spaces’ı Yaygın Kullanıma Açtı: İşte Tüm Özellikleri! 

Haftalık Teknoloji Gündemi – Evcil Hayvanlara Çip Zorunluluğu, Thodex Skandalı!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz