Asus, CES 2020 fuarında tanıtacağı Nvidia ile ortak geliştirilen G-Sync işlemcili, dünyanın bu konuda ilk 360 Hz oyuncu monitörü olan ROG Swift 360Hz’i duyurdu.

Asus, geçtiğimiz yıl 1 Nisan tarihinde duyurduğu 360Hz’lik oyuncu monitörünün 1 Nisan şakası olduğu anlaşılmıştı. Ancak görünen o ki, hazırlık aşamasında olan monitör ile bu sene teknoloji severler buluşabilecek. Şirket, Nvidia’nın G-Sync teknolojisi ile birlikte 360Hz’de çalışabilen 24,5 inç ve 1080p oyuncu monitörünü duyurdu.

Asus dünyanın ilk 360Hz oyunucu monitörünün e-spor için tasarlandığını belirtiyor. 144 ve 240 Hz olmak üzere iki farklı yenileme hızına sahip oyuncu monitörleri artık yaygınlaşacak gibi görünüyor. Şirkete göre bu yenileme hızına G-Sync teknolojisi ile sahip olmanın farkı online FPS oyunlarında, özellikle Overwatch veya CS:GO gibi rekabetçi oyunlarda hissedilecek.

Asus ROG Swift 360Hz oyuncu monitörü, 1080p çözünürlük ile daha yüksek kare hızlarına ulaşabilmek için Nvidia ile birlikte çalıştı. Bu konuda Nvidia ise yüksek kare hızlarının daha akıcı ve gölgelenmeleri azaltarak oyuncuların rakiplerini daha hızlı fark ederek  performanslarına olumlu yönde etki edeceğeni söylüyor.

Asus ROG Swift 360 kime hitap ediyor?

FPS oyunlarında, özellikle rekabetçi karşılaşmalarda en ufak gecikme bile büyük fark yaratıyor. Dünyanın ilk 360Hz oyuncu monitörü, oyun karelerini her 2.8 milisaniyede bir görüntülüyerek normal bir monitörden veya televizyondan 6-7 kat daha yüksek bir performans ortaya koyuyor.

Nvidia, bu hafta CES 2020 fuarında tanıtılacak olan monitörde oyun deneyiminin sıradan bir 60Hz monitöre göre yüzde 37‘ye varan bir farkla daha iyi bir performans ortaya koyduğunu söylüyor. Asus ROG Swift 360Hz modelinin çıkış tarihi ve fiyatıyla ilgili henüz bir açıklama bulunmuyor.

Samsung, Yeni Odyssey oyun monitörü serisini ilk kez tanıttı

Philips Brilliance 329P9H monitör inceleme: Type-C ile hem şarj hem de görüntü aktarımı

AOC Q27T1 monitör modeli satışa sunuluyor