go-sharing-e-moped-teknosafari

Hollanda merkezli paylaşımlı e-moped girişimi Go Sharing, Türkiye ‘ye geliyor. Şirket, ilk olarak İstanbul’da hizmete açılacak.

Çevre dostu elektrikli mobilite çözümleri ile şehir içi mobiliteyi artıran Go Sharing, İstanbul’un trafik ve park yeri sorununa da alternatif bir çözüm sunmayı amaçlıyor.

8.000’den fazla elektrikli mopedi ile 30 Avrupa şehrinde faaliyet gösteren, Hollanda merkezli Go Sharing, İstanbul’da faaliyet göstermek için hazırlanıyor. Go Sharing’in yeşil renkli mopedleri, Hollanda, Avusturya, Belçika ve Almanya’nın ardında rotayı Türkiye’ye çevirdi. Paylaşımlı e-moped uygulaması Go Sharing, şehir içinde maksimum 45 kilometre hızl seyahat olanağı sağlarken, geçerli bir sürücü ehliyetine (M, A veya B sınıfı) sahip herkes tarafından kullanılabiliyor.

Go Sharing tarafından sunulan e-mopedler, herhangi bir kayıt ya da açılış ücreti olmadan, kullanılan dakika başına ücretlendirilerek 7/24 kiralanabilecekler.

go-sharing-istanbul-teknosafari

Geçtiğimiz aylarda Avusturya’nın Viyana ve Belçika’nın Antwerp, Almanya’nın Köln, Düsseldorf ve Saarbrücken kentlerinde hizmet vermeye başlayan Go Sharing, dünya genelinde trafik problemi en büyük şehirlerden biri olan İstanbul’da hizmet için hazırlanıyor. Daha yaşanabilir ve sürdürülebilir bir dünya için yatırımlar yapan Go Sharing, paylaşımlı mobiliteyi herkes için erişilebilir bir hale getirmek istiyor.

Şirket, cihazların kullanım ücreti gibi detayları henüz paylaşmış değil. Ancak e-moped için herhangi bir açılış ücreti bulunmaması, kullanım açısından büyük bir avantaj sağlayacaktır. İstanbul’da bulunan elektrikli scooter çözümleri, açılış ücreti sebebi ile daha masraflı olabiliyor.

İlginizi Çekebilir:

SeturTech, Turizmi Dijitalleştirme Hedefi ile Hayata Geçti 

Vodafone Yeni Telefon Alanlara “Ekranım Güvende” Paketi Veriyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz