ea-hacklendi-fifa-22-teknosafari

Electronic Arts (EA), hacklendi. Yaşanan skandalın ardından EA, birçok FIFA oyuncusunun hesabının çalındığını doğruladı.

EA, FIFA oyuncularının hedef alındığı bir hacklenme girişiminin olduğunu onayladı. Son zamanlarda daha sık gündeme gelen bilgisayar korsanları, birçok FIFA oyuncusunun hesabına erişmeyi başardı.

Yüksek klasmanlı profilleri hedef alan saldırı, EA çalışanlarının hatası sonucu yaşandı Yapılan açıklamalara göre bilgisayar korsanları, yazılımsal değil, insan kaynaklı hatalar sayesinde birçok FIFA hesabına erişmeyi başardı. Korsanlar, bu aşamada çift taraflı doğrulama özelliğini de atladı.

FIFA Ultimate Team tüccarlarının hesaplarının da çalındığı belirtilirken korsanlar, müşteri hizmetlerine bağlanıp, ilgili hesabın çalındığını ve asıl sahiplerinin kendileri olduğuna ikna etti. Hackleme aşaması da bu şekilde ‘sosyal mühendislik’ çalışmaları ile gerçekleşti. EA, bu durumu doğruladı.

fifa-22-hack-teknosafari

Electronic Arts, konu ile ilgili şu şekilde açıklamalarda bulundu;

İlk araştırmamız sayesinde, bir dizi hesabın kimlik avı teknikleriyle ele geçirildiğini doğrulayabiliriz. Tehditleri ve diğer ‘sosyal mühendislik’ yöntemlerini kullanarak, kötü niyetli hareket eden kişiler, müşteri deneyimi ekibimizdeki insan hatalarından yararlanmayı başardılar ve diğer oyuncu hesaplarına erişmek için iki faktörlü kimlik doğrulamasını atladılar.

Toplamda 50 üzerinde hesabın ele geçirildiği belirtilirken, oyuncuların karşılaştığı zararların da karşılanması bekleniyor. Öncelikli olarak şirket, saldırıda bulunan kişilerin tespit edilmesine odaklanıyor.

İlginizi Çekebilir:

Instagram, Edit Grid özelliğini duyurdu

Radeon Super Resolution, %70’e kadar FPS artırabilir

Nvidia, yenilenmiş RTX 3080 modelini duyurdu

ASUS OLED ekranlı dizüstü modellerine yenilerini ekledi

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz