Google, bulut oyun hizmeti Stadia ’ya 2021 yılında 100’den fazla oyun ekleneceği haberini paylaştı. 2020 yılında belirli bölgelerden erişim sağlanmaya başlayan Stadia’nın arşivi ilerleyen zamanlarda daha da genişleyeceğe benziyor.

ABD merkezli teknoloji üreticisi Google’ın 2020 yılında belirli bölgelerde hizmete açtığı bulut oyun hizmeti Stadia’nın arşivi git gide büyüyor. Google’ın ilk başlarda sıkıntı çektiği ve beklediği gibi büyük bir çıkış yapamayan hizmetinin gelişmesi için şirket platforma yeni oyunlar eklemeye devam ediyor. 

Google’ın bulut oyun tabanlı hizmeti Stadia, halihazırda bulut oyun sektöründe ilk çıkış yapanlardan biri olsa da şirket hala beklediği düzeye erişemedi. Ancak şirket bunun iyiye gitmesi için platforma özen göstermeye ve sıkı çalışmaya devam ediyor. Hatta Google, Stadia’ya oyun geliştirmek için stüdyolar kurmuştu. Ancak şirket geçen hafta fazla iş gücü, emek ve masraf gerekçesiyle bu stüdyoları kapattığını duyurmuştu.  Yani her ne kadar kullanıcılarına “özel oyun” sözü vermiş olsa da bunu gerçekleştiremeyen Google, geçen haftanın ardından güzel haberlerle geri döndü. 

Normal şartlarda Stadia’ya özel oyunlar geliştirmeyi amaçlayan ancak artan iş yükü ve maliyetler sebebiyle bunu askıya alan Google, yine de kullanıcılarını memnun etmeyi amaçlıyor. Bu bağlamda platformu daha etkileyici bir hale getirmeyi amaçlayan şirket, bu sebepten ötürü büyük ve önemli oyun stüdyoları ile anlaşmalar yapmak için çalışıyor.

Google’ın platforma ekleyeceği oyunların cezbedici olması ve şirketin önemli stüdyolarıyla anlaşma yapması da Stadia’ya eklenecek oyunların sayısının günden güne daha da artacağını gösteriyor. Bu bağlamda şirketin 2021’de 100 oyun ekleyeceği Stadia’ya önümüzdeki dönemlerde de pek çok oyun eklenebilir. 

Google’ın Stadia’ya ekleyeceği 100 oyundan bazılarının isimleri de açıklandı.

İşte Google Stadia ’ya 2021 yılında eklenecek bazı oyunlar:

  • Shantae: Half-Genie Hero Ultimate Edition
  • Kaze and the Wild Masks
  • FIFA 21
  • Judgment 
  • Killer Queen Black
  • Street Power Football 
  • Hellpoint

İlginizi Çekebilir:

Amazon Prime Gaming Üyelerine Şubat Ayında Ücretsiz Sunulan Oyunlar

PS5 ve PS4 Kullanıcılarının Ocak Ayında En Çok İndirdiği Oyunlar Belli Oldu

Sony, PlayStation 5 Özel Oyunu Returnal’ın Çıkış Tarihini Erteledi

Eskisini Verdik, PlayStation 5 Aldık – Yurt Dışından PlayStation 5 Almak Güvenli mi?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz