Opel 2024'e Dek Tüm Modellerinin Elektrikli Versiyonunu Üreteceğini Açıkladı
2020 Opel Mokka-e

Alman otomotiv markası Opel, kapsamlı elektrikliye geçiş stratejisiyle bir sonraki adıma geçiyor. Buna göre şirket, sadece elektrikli model portföyünü genişletmekle kalmayacak, aynı zamanda 2028 yılından itibaren Avrupa’da tamamen elektrikli araçlara odaklanacak. Opel, aynı zamanda dünyanın en büyük otomobil pazarı olan Çin’e tamamen elektrikli bir marka olarak girmeyi hedefliyor. Efsanevi Opel Manta ise elektrikli otomobil olarak geri dönecek.

Opel’in elektrikli araç stratejisi belli oldu. Şirket, Stellantis 2021 Elektrikli Araç Günü kapsamında gelecek stratejisini paylaştı. Buna göre Opel, elektrikliye geçiş stratejisinde bir sonraki adıma geçerken, 2021 yılında öncelikle Avrupa pazarlarında dokuz elektrikli modeli müşterilerinin beğenisine sunacak. Bununla birlikte markanın tüm modellerinin 2024 yılına kadar elektrikli versiyonlara kavuşması hedefleniyor. 2028 yılı itibariyle ise Opel için ana pazar olan Avrupa’da, sadece markanın elektrikli otomobilleri satışa sunulacak.

Stellantis 2021 Elektrikli Araç Günü etkinliğinde Opel’in bu alanda yaptığı çalışmalar ve hedefleri de paylaşıldı. Etkinlikte yapılan açıklamalara göre otomotiv endüstrisinin geleceğini elektrikli araçlarda gören şirket, teknolojisini aynı zamanda çevreci kimliğiyle aynı potada eriterek sıfır emisyon hedefiyle çalışmalarını yürütüyor. Bu vizyonunu global marka olma hedefinde de ön planda tutan Opel, dünyanın en büyük otomotiv pazarı olan Çin’de de tamamen elektrikli bir marka olarak yer almayı ve karlı bir şekilde büyümeyi planlıyor.

Yeni Manta için seri üretime geçilecek

elektrikli opel manta
Opel Manta-e Concept

Opel; çağın gereklerine göre yorumladığı neo-klasik otomobili Manta GSe ElektroMOD için aldığı olumlu geri bildirimler sonrası, efsanevi Manta modeline yeniden hayat verme kararı aldı.

Opel’in marka tarihi için gerçek bir ikon ve markanın geleceği için bir ilham kaynağı olan Opel Manta, önümüzdeki 10 yıl içerisinde “tamamen elektrikli” olarak seri üretilecek. Opel, kapsamlı bir elektrikliye geçiş hamlesinin tam ortasında yer alıyor. Şirket bu yıl dokuz elektrikli modelini satışa sunmuş olacak ve markanın tüm modelleri 2024 yılına kadar elektrikli versiyonlarına kavuşacak.

İlginizi Çekebilir:

Yeni Seat Ibiza Türkiye’de satışa çıktı

Volkswagen’in ilk SUV coupe modeli tanıtıldı! Volkswagen Taigo

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz