Model S Plaid+ İptal

ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla’nın kurucu CEO’su Elon Musk, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir açıklamada Tesla Model S Plaid+ otomobilin “iptal” edildiğini açıkladı. Şirket CEO’su, söz konusu paylaşımda orijinal ‘Plaid’ modelinin yeterince iyi olduğuna işaret etti. 

ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla’nın kurucu CEO’su Elon Musk, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir açıklamada Tesla Model S Plaid+ otomobilin “iptal” edildiğini duyurdu. Musk, söz konusu paylaşımda orijinal ‘Plaid’ modelinin yeterince iyi olduğuna işaret etti. Tesla, konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapmadı. Aracın, hala şirketin resmi internet sitesindeki konfigürasyon listesinde görüntülenmeye devam ettiği belirtildi. Fakat söz konusu seçeneğin, gri göründüğü ve güncel olarak ön siparişe kapatıldığının da altı çizildi.  

Diğer yandan; Twitter paylaşımının, Elon Musk tarafından yapılan şakalardan biri olabileceği tahmin edildi. Analistler, böyle bir durumda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nun yaşanan gelişmeden hoşnut olmayacağına işaret etti. Plaid+’ın, orijinal Plaid modelinden daha hızlı olması bekleniyordu. Ancak aradaki farkın, çok yüksek olmayacağı belirtiliyordu. Bununla birlikte Plaid+, Plaid’ten daha yüksek menzil sunuyordu. Tesla’nın, bataryaya yönelik geliştirmeleri gelecek modellerde yapacağı düşünülüyordu.  

Musk, bir süre önce ‘Model S Plaid’ modelinin teslimatını da 1 hafta ertelediklerini duyurmuştu

Model S Plaid

Elon Musk ayrıca, bir süre önce Twitter’da ‘Model S Plaid’ elektrikli otomobilin teslimatını da 1 hafta ertelediklerini duyurmuştu. Şirket CEO’su, açıklamasında teslimatın 4 Haziran’dan 10 Haziran’a ertelendiğine ve aracın birkaç son dokunuş için 1 haftaya daha ihtiyacı olduğuna işaret etmişti. Bunun yanında; Model S Plaid, uzun bir süredir özellikle elektrikli otomobil tutkunları tarafından merakla bekleniyordu. Musk, otomobilin 0’dan 100 kilometre hıza 2 saniyeden kısa bir sürede çıkabildiğini iddia ediyordu. Bu iddianın doğru çıkması durumunda araç, seri üretimden geçen en hızlı otomobil olma unvanını kazanacaktı.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Tesla, ‘Model S Plaid’ Otomobilin Teslimatını 1 Hafta Erteledi 

Tesla, Saatte 100 Km Hıza En Hızlı Çıkan ‘Model S Plaid’ Elektrikli Otomobil Modelini Tanıttı 

Yenilenen Tesla Model S Tanıtıldı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz