Tesla Model S Plaid

ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla, uzun süredir merakla beklenen ‘Model S Plaid’ elektrikli otomobilin teslimatını 1 hafta ertelediklerini duyurdu. Konuya ilişkin açıklama, şirketin kurucu CEO’su Elon Musk tarafından yapıldı. Musk, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında aracın birkaç son dokunuş için 1 haftaya ihtiyacı olduğuna işaret etti.  

ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla, uzun bir süredir merakla beklenen ‘Model S Plaid’ elektrikli otomobilin teslimatını 1 hafta ertelediklerini duyurdu. Konuya ilişkin ilk açıklama, şirketin kurucu CEO’su Elon Musk tarafından yapıldı. Musk, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada ‘Model S Plaid’in teslimatının 10 Haziran’a ertelendiğine ve aracın birkaç son dokunuş için 1 haftaya daha ihtiyacı olduğuna işaret etti. Söz konusu paylaşımda ayrıca, ‘Model S Plaid’in uzay aracı gibi hissettireceği belirtildi.  

Diğer yandan; Model S Plaid, uzun bir süredir özellikle elektrikli otomobil tutkunları tarafından merakla bekleniyordu. Musk, otomobilin 0’dan 100 kilometre hıza 2 saniyeden kısa bir sürede çıkabildiğine işaret ediyordu. Bu iddianın doğru çıkması durumunda araç, seri üretimden geçen en hızlı otomobil olma unvanını kazanacaktı. Model S Plaid teslimatlarının, normal şartlarda 4 Haziran’da başlamayacağı ifade edilmişti. Musk’ın son açıklaması ile birlikte, söz konusu tarih de 10 Haziran’a ertelenmiş oldu. Son dokunuşlar için 1 haftalık sürenin yetmemesi durumunda, teslimat tarihinin tekrar ertelenebileceği tahmin edildi.  

Tesla Model S Plaid, 139 bin 990 dolarlık bir fiyat etiketiyle tüketici beğenisine sunulmuştu 

Tesla Model S Plaid Fiyat

Tesla CEO’su Elon Musk, ‘Model S Plaid’i 22 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirilen ‘Tesla Battery Day’ etkinliğinde tanıtmıştı. 1.100 beygirin üzerinde gücü bulunan elektrikli sedan otomobilin, “Model S” ailesinin en performanslı aracı olduğu ifade edilmişti. Şirket, otomobilin 0’dan saatte 100 kilometre hıza 2 saniyenin altında çıkabildiğini belirtmişti. Bununla birlikte aracın, saatte 320 kilometrelik azami hıza sahip olduğuna dikkat çekilmişti. Tesla’nın yeni elektrikli sedanı ayrıca, dört tekerden çekiş sunan üçlü motora sahip olma niteliği taşıyordu ve tek şarjla 830 kilometrenin üzerinde menzil sunuyordu. Tesla Model S Plaid, 139 bin 990 dolarlık bir fiyat etiketiyle tüketici beğenisine sunulmuştu.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Tesla, Saatte 100 Km Hıza En Hızlı Çıkan ‘Model S Plaid’ Elektrikli Otomobil Modelini Tanıttı 

Yenilenen Tesla Model S Tanıtıldı! 

Tesla CEO’su Elon Musk, 1000 Km Menzile Sahip Bir Batarya Geliştirdiklerini Açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz