Akıllı telefonlarda en çok pil tüketen uygulamalar listesi açıklandı. Listeye bakıldığında günlük hayatta pek çoğumuzun kullandığı uygulamaların yer aldığı görülüyor. 

Akıllı telefonlar artık sağlıktan sosyalleşmeye, haberleşmeden para kazanmaya her alanda kullanılır oldu. Değil bir gün belki bir saat bile ayrı kalmaya alışık olmadığımız akıllı telefonlar sayesinde hayatımızın kolaylaştığı elbette ki bir gerçek. Ancak uygulamadan uygulamaya geçtiğimiz ve saatlerin harcandığı akıllı telefonlarımızın pilini tüketen uygulamalar da bazen prizin yanında zaman geçirmemize sebep oluyor. Peki sizce hangi uygulamalar akıllı telefonların pilini daha çok kullanıyor? Gelin birlikte bulut depolama firması pCloud’un akıllı telefonlarda en çok pil tüketen uygulamalar listesine yakından bakalım. 

İşte en çok pil tüketen uygulamalar:

En çok pil tüketen uygulamalar listesine bakıldığında ilk iki sıradaki uygulama pek çok kişiyi şaşırtabilir. Ancak ilk sırada Fitbit ikinci sırada ise My Verizon yer alıyor. Bakıldığında her iki uygulamanın da ciddi güç kullanan kamera, konum, mikrofon ve Wi-Fi’yı arka planda çalıştırdığı görülüyor. Telefonların en zorlu bu dört uygulamasının da arka planda çalışması, Fitbit ve My Verizon’un yüzde 92.31  ile en yüksek puanı aldığı ortaya koyuyor. Yani her iki uygulamada akıllı telefonların bataryasını ölümcül bir şekilde tüketiyor. 

Sosyal medya uygulamalarına bakıldığında ise, Facebook’un yüzde 82’lik puanla 5. sırada yer aldığı görülüyor. Instagram yüzde 79 ile 8. sırada konumlanırken, Snapchat ise yüzde 77 ile 11. sıraya yerleşiyor. Snapchat’in ardından ise yüzde 77’lik bir kullanım oranıyla WhatsApp 12.liği göğüslüyor. YouTube da WhatsApp ile aynı olan yüzde 77’lik oranla 14. sırada kendisine yer buluyor. LinkedIn ise yüzde 72’lik kullanım ile 20. sırada. 

En çok pil tüketen uygulamalara bakıldığında, sosyal medya platformlarının listede çoğunlukta olduğu gözünüze çarpmıştır. Genel olarak pek çok sosyal medya uygulaması, arka planda, fotoğraflar, Wi-Fi, konum ve mikrofon olmak üzere 11 farklı uygulama çalıştırdığı için ciddi ölçüde şarj tüketiyorlar. 

Listenin detaylarına bakıldığında, Uber ve Skype’ın sırasıyla 3. ve 4. sıraya yerleştiği görülüyor. Arkadaşlık uygulamalarında ise, Tinder yüzde 77 ile 9. sırada konumlanırken, Bumble da yüzde 77 ile 10. sırada bulunuyor. Grindt yüzde 72 ile 18. sıraya yerleşiyor. Bakıldığında her üç uygulamanın da karanlık modunun bulunmaması cihazların daha çok pil tüketmesine olanak tanıyor. 

İlginizi Çekebilir:

Clubhouse Uygulamasının Android Sürümü, Tüm Dünyada Yayınlandı! 

Spotify, Apple Watch Uygulamasına ‘İndir’ Özelliği Getiriyor 

Samsung Galaxy A52 Oyun Performansı – PUBG Mobile, CoD Mobile ve Asphalt 9 Test:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz