Spotify Hikayeler Özelliği
Okuma Süresi
1 dakika

Spotify tarafından oluşturulan 3 adet çalma listesinde, ‘Hikayeler’ özelliği görüldü. Dijital müzik platformu, konuya ilişkin açıklamasında 2020 yılı başında bir kez daha görülen özelliği test ediyor olduklarına işaret etti.  

Sosyal medya kullanıcılarının ‘Snapchat’ aracılığıyla tanıştığı ‘Hikayeler’ özelliği, yıllar içerisinde birçok farklı platform tarafından benimsendi. ‘Snapchat’in ardından bünyesine ‘Hikayeler (Stories)’ özelliği ekleyen Instagram’ın, konuya ilişkin önemli bir başarı elde etmesi üzerine; Facebook, Twitter ve LinkedIn de söz konusu furyaya katıldı. Benzer şekilde 2020 yılı başlarında Spotify’da da görülen özellik, platformda yalnızca bir sosyal medya fenomeni tarafından kullanılabiliyordu. 

Yaşanan gelişmeler sonrası; bu kez de Spotify tarafından oluşturulan 3 adet çalma listesinde, ‘Hikayeler’ özelliği görüldüğü ifade edildi. Söz konusu listelerin; ‘Christmas Hits’, ‘Tear Drop’ ve Megan Thee Stallion’ın yeni albümü için oluşturulan ‘Good News’ isimli çalma listeleri olduğu belirtildi. Aktarılan detaylara göre; platforma ‘iOS’ veya ‘Android’ sürümü üzerinden giriş yapan kullanıcılar, ilgili çalma listelerini açtıklarında bu listeler için hazırlanmış hikayelere erişim sağlayabiliyor. Hikayede; listelerde parçaları bulunan Jennifer Lopez, Kelly Clarkson ve Pentatonix gibi dünyaca ünlü isimler yer alıyor. 

Spotify, ‘Hikayeler’ özelliğinin platformda görülmesinin ardından açıklama yaptı

Spotify Hikayeler

Diğer yandan; bir Spotify sözcüsü, ‘Hikayeler’ özelliğinin platformda görülmesinin ardından konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Güncel olarak özelliğin test aşamasında olduklarını ifade eden sözcü, sık sık bu tip testler gerçekleştirdiklerinin ve test edilen özelliklerden bazılarının yaygın kullanıma açıldığının, bazılarının ise gereken dersler alındıktan sonra rafa kaldırıldığının altını çizdi. ‘Hikayeler’ özelliğinin Spotify bünyesinde yaygın kullanıma açılıp açılmayacağı ise henüz net olarak bilinmiyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

350 Bin Spotify Kullanıcısının Hesap Bilgileri Çalındı

PlayStation 5’in Uzaktan Kumandasına Spotify Entegrasyonu

Spotify, ‘Apple Watch’ta iPhone’a Bağlanmadan Çalma Özelliği Edindi 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz