Siz de tanıdığınız kişilerle iletişim halinde kalmak, çeşitli paylaşımlar yapmak ve yapılan paylaşımları görmek mi istiyorsunuz ve hala bir Facebook hesabınız yok mu? Yeni Facebook hesabı açmak ve Facebook’a kaydolmak için yapmanız gerekenleri sizin için derledik! Facebook hesap açma hakkında detaylar

Artan sosyal medya kullanımında Facebook da önemli bir rol oynuyor ve milyonlarca kullanıcı Facebook aracılığı ile sevdikleriyle bağlantı kuruyor. Facebook kullanıcılara aynı zamanda güncel haberleri öğrenme ve eğlenceli ya da üzücü anları paylaşma olanağı da tanıyor. Hem yararlı hem eğlenceli olabilen Facebook’u kullanmak için bir hesap oluşturmak gerekiyor ve bu işlem oldukça kolay. Adım adım yapacağınız tüm işlemleri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Facebook Nasıl Açılır?

Bilgisayardan Facebook Nasıl Açılır?

Yeni Facebook hesabı açma kararınızdan sonra bunu bilgisayar aracılığı ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Takip etmeniz gereken adımlar şöyledir:

 • Yapmanız gereken ilk şey bölümün en altında yer alan bağlantıya tıklamaktır.
 • Karşınıza çıkan sayfada hesap açmanız için sizden istenen bilgiler görüntülenir.
 • Adınızı, soyadınızı, cep telefonunuzu ya da e-posta adresinizi, belirleyeceğiniz şifreyi ve doğum tarihinizi girmelisiniz. Cinsiyetinizi belirtmek sizin tercihinize kalmıştır ancak gizlilik ilkeleri kapsamında cinsiyet bilginiz sizin rızanız dışında kimseyle paylaşılmaz. Bilgileri girdikten sonra “Kaydol” kısmına tıklamalısınız.

 • Sonraki aşamada verdiğiniz e-posta adresinize gelen doğrulama kodu sorulur. Bu kodu girdikten sonra “Devam” demelisiniz.

 • Karşınıza çıkan ekranda bundan sonraki girişlerinizde söz konusu e-posta adresini kullanacağınız bilgisi yazar.

 • Sonra, güvenlik amacıyla robot olmadığınızı ispatlamanız istenir. “Ben robot değilim” kısmına tıkladığınızda karşınıza birkaç resim çıkar ve belirli bir nesnenin yer aldığı resimleri seçmeniz istenir. Doğru seçim yaptığınızda “Devam” diyebilirsiniz.

 • Yine güvenlik amacıyla cep telefonu numaranızı girmeniz istenir. Numaranızı yazdıktan sonra “Kodu gönder” demelisiniz.

 • Cep telefonunuza gelen kodu girdikten sonra da “İleri” diyerek devam etmelisiniz.

 • Hesabınız oluşturulmuştur. Artık dilediğiniz bilgiyi profilinize ekleyebilir, profil fotoğrafınızı güncelleyebilir ve dilediğiniz paylaşımı yapabilirsiniz. Tanıyor olabileceğiniz kişiler de size önerilir, o kişilerden istediğinizi arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

Bilgisayardan Facebook hesabı açmak için TIKLAYINIZ!

Telefondan Facebook Nasıl Açılır?

 • Facebook uygulamasına girdikten sonra aşağıda bulunan “Yeni Facebook hesabı oluştur” sekmesi üzerinden ilerlemelisiniz.

 • Karşınıza çıkan ekranda “İleri” kısmına tıklamalısınız.

 • Adınızı ve soyadınızı yazdıktan sonra yine “İleri” demelisiniz. Adınızı ve soyadınızı doğru yazmanız konusunda bir zorunluluğunuz yoktur. İsterseniz takma ad gibi bir tercih ile de devam edebilirsiniz.

 • Doğum tarihinizi girmeniz, Facebook’un hesap kullanmak için şart sunduğu yaşı karşılayıp karşılamadığınızın belirlenmesi için önemlidir. Aynı zamanda doğum gününüzü arkadaşlarınıza da bildirmek için kullanabilir.

 • Cinsiyetinizi seçip devam etmeniz gerekir. Eğer paylaşmak istemiyorsanız “Özel” seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Siz istemeden cinsiyet bilginiz kimseyle paylaşılmaz.

 • Kayıt oluştururken cep telefonu numaranızı ya da e-posta adresinizi verebilirsiniz.
 • E-posta adresinizi vermeyi tercih ederseniz altta bulunan “E-posta adresiyle kaydol” seçeneğine tıklamalısınız.

 • Bilginizi girdikten sonra belirleyeceğiniz şifre istenir. Bu şifreyi de yazarak “İleri” demelisiniz. Belirleyeceğiniz şifre güvenlik açısından önemlidir. Doğum tarihiniz gibi kolayca tahmin edilebilecek şifreler belirlemeniz hesabınızın çalınmasına sebep olabilir.

 • Cep telefonunuzu verdiyseniz güvenlik amaçlı olarak e-posta adresinizi de belirtmeniz istenir. E-posta adresinizle kaydolursanız da cep telefonu numaranız istenir. Ancak belirtmek zorunda değilsiniz, tercih etmezseniz alttaki “Geç” seçeneğini kullanabilirsiniz.

 • “Kaydol” dediğinizde kayıt işleminiz tamamlanacak ve size ait bir Facebook hesabı oluşturulacaktır.
 • Rehberinizdeki kişilerin Facebook’ta görüntülenmesini ve onlara Facebook hesabı açtığınıza dair bildirim gitmesini istemezseniz altta bulunan “Rehberimdeki kişileri yüklemeden kaydol” seçeneğini tıklayabilirsiniz.
 • Sonraki aşamalarda profilinizi dilediğiniz gibi güncelleyebilir, istediğiniz herkese arkadaşlık isteği yollayabilirsiniz.

Telefon Numarasız Nasıl Facebook Açılır?

Facebook hesabı açarken cep telefonu numarası kullanmak zorunlu değildir. Buna alternatif olarak, kullanıcılara e-posta adresi kullanma şansı sunulmuştur. Eğer cep telefonu numaranızı kullanmak istemezseniz e-posta adresinizi değerlendirebilirsiniz. Ancak, hesabınızı bu şekilde oluştursanız bile yine de güvenlik amacıyla cep telefonu numaranız istenecektir. Hesabınızın güvenliğini sağlamak amacıyla gerektiğinde mesaj alabilmek için cep telefonu numaranızı belirtmenizde fayda vardır.

Facebook Nasıl Kurulur?

Kendime Facebook açmak istiyorum dediğinizde bunu telefonunuzdan rahatça yapabilmeniz ve sonrasında hesabınızı sürekli olarak takip edebilmeniz için yapmanız gereken şey telefonunuza Facebook uygulamasını kurmaktır. Aktif olarak kullanacağınız için sürekli tarayıcıya girip Facebook hesabınıza bakmanız kolay olmayacaktır. Bu nedenle Android işletim sistemi kullanıyorsanız Google Play Store’a, iOS işletim sistemi kullanıyorsanız AppStore’a girerek Facebook uygulamasını telefonunuza indirmelisiniz. Telefonunuza yüklenen bu uygulamadan kendinize yeni bir Facebook hesabı açabilir ve sonrasında giriş yaparak hesabınızı devamlı kullanabilirsiniz. Böylece hesabınıza tekrar tekrar giriş yapmak zorunda kalmazsınız.

Play Store’dan Facebook’u indirmek için TIKLAYINIZ!

AppStore’dan Facebook’u indirmek için TIKLAYINIZ!

Facebook’a Nasıl Giriş Yapılır?

Facebook giriş yapmak telefondan da bilgisayardan da oldukça kolaydır.

 • Telefonunuzun tarayıcısından ya da bilgisayardan giriş yaptığınızda karşınıza aşağıdaki ekran çıkar. Kayıt olduğunuz e-posta adresiniz ya da cep telefonunuzla beraber şifrenizi yazdığınızda “Giriş yap” diyerek hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

 • Telefonunuzdan giriş yaparken de Facebook uygulamasını açarak gerekli bilgileri girmeniz gerekir. “Giriş yap” dedikten sonra çıkış yapmadığınız sürece hesabınız daima açık kalacaktır.

Facebook’a bilgisayardan ya da telefonunuzdaki tarayıcıdan giriş yapmak için TIKLAYINIZ!